ASRock B150M: levná deska pro DDR3 i DDR4

ASRock B150M: levná deska pro DDR3 i DDR4
, , aktualita
ASRock si připravil desku formátu Micro ATX, která je vybavena čipovou sadou Intel B150 a její specialitkou jsou sloty DDR3 i DDR4. Pokud tedy počítáte s tím, že využijete oba typy pamětí, model B150M COMBO-G může být to pravé.reklama
Pochopitelně není možné využít paměti DDR3 a DDR4 zároveň, musíte si zvolit, což tedy i znamená, že k dispozici máme vždy pouze dva paměťové sloty a na to je třeba myslet. Nicméně pokud vlastníte stále ještě dobré paměti DDR3 a nechce se vám kupovat nové a oproti DDR3 stále ještě dražší moduly DDR4, deska jako ASRock B150M COMBO-G může posloužit. Je tu ale ještě jiná cesta, tedy vybrat si desku, která má pouze sloty pro DDR3, díky čemuž budeme mít k dispozici čtyři. Však přechodem na DDR4 mnoho nezískáme, a tak bychom ani nemuseli nabízené DDR4 DIMM nakonec využít.

ASRock B150M COMBO-G se bude hodit do menší sestavy, však není zrovna vhodné ji dávat do velké skříně formátu Middle Tower. Nabídne nám pouze tři sloty, ačkoliv by se na ni vešly čtyři. Výrobce se rozhodl, že v řadě případů stejně uživatel nainstaluje dvouslotovou grafiku, a tak nechal místo pod hlavním PCI Express x16 volné. Pak je tu ještě jeden PCI Express x16, ale ten nebude napojen na procesor, ale na čipovou sadu. Do třetice tu máme PCI Express x1.

Pro připojení disků a jiných úložných zařízení tu máme celkem šest SATA 6Gbps, z nichž dva tvoří rozhraní SATA Express, ovšem slot pro M.2 SSD tu bohužel budeme hledat marně. Portů USB 3.0 tu je také celkem šest, kontroler gigabitového Ethernetu dodal Intel a vícekanálové audio zajistí kodek ALC887 s ELNA kondenzátory.

Mezi zadními porty rozhodně není narváno a jsou tam pouze tři zvukové konektory, šest USB (čtyřikrát 3.0), RJ-45, kombinovaný PS/2 a tři obrazové výstupy - D-Sub, DVI a HDMI. Cenu výrobce ještě nezveřejnil, ale vzhledem k výbavě desky určitě nebude vysoká. Na trh by měla dorazit brzy.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek