ASRock Fatal1ty Z170: "profesionální herní deska"

ASRock Fatal1ty Z170: "profesionální herní deska"
, , aktualita
ASRock vypustil na trh základní desku s označením Fatal1ty Z170 Professional Gaming i7 a chlubí se, že jde v současnosti o ten nejvýkonnější herní model. Podívejme se tedy na to, zda je tento výrok oprávněný.reklama
Fatal1ty Z170 Professional Gaming i7 by tedy měla konkurovat modelům jako Gigabyte Z170X-Gaming G1, čili můžeme očekávat velice dobře vybavenou, ale také drahou desku. Založena je na čipové sadě Intel Z170 a využívá 12fázové napájení procesoru, a to nejlépe jednoho ze dvou dostupných odemčených modelů Skylake. Moduly DIMM samozřejmě podporují moderní DDR4.

Deska je dále vybavena čtyřmi sloty PCI Express 3.0 x16 a podporuje zapojení třech karet do CrossFireX nebo SLI. Sama nabízí porty DVI-D, HDMI a DisplayPort, ale ty zůstanou jen jako nouzové řešení pro případy, kdy nebudeme moci využít samostatnou grafiku. Dále tu máme dva porty gigabitového Ethernetu řešené čipy od Intelu (Intel I219V, Intel I211AT) a zvuk ASRock Purity Sound 3 s klasickým Realtek ALC1150. Pro úložná zařízení můžeme využít celých deset portů SATA 6 Gbps, které tvoří také tři SATA Express. Vedle toho tu máme hned tři sloty Ultra M.2 s propustností 32 Gb/s, jež umožní zapojit také SSD s rozhraním U.2, jako je třeba Intel 750. Portů USB 2.0 je zde celkem osm, USB 3.0 také osm pllus dva USB 3.1 - typ A a typ C.

Dohromady tu tedy není v podstatě nic, co by tuto desku vyvyšovalo nad hi-end modely ostatních firem. Je také jasné, že když vezmeme v úvahu všechny USB 3.0, SATA, M.2 a sloty PCI Express, ani čipset Z170 nedokáže se svými dostupnými HSIO linkami uspokojit nároky všech těchto rozhraní najednou. To je ale u dnešních desek běžné, čili v tomto případě, pokud zapojíme třeba SSD pro PCIe do prvního slotu M.2, budou deaktivovány porty SATA 0,1 a SATA Express 0. Podobné to je v případě dalších dvou M.2, takže jejich osazením přijdeme o všechny SATA Express a šest z deseti SATA 6 Gbps.

To by šlo vyřešit využitím přídavného kontroleru s dalšími linkami, jenž by byl napojen na čipovou sadu. Byl by tu ale problém s úzkým datovým hrdlem, neboť napojené porty či sloty by pak musely sdílet linku mezi kontrolerem a čipovou sadou. Těžko tedy říci, co je lepší řešení, ale je třeba si alespoň při nákupu desky jako tato uvědomit, že její nabízené možnosti nelze využít bezezbytku. Více informací o této desce najdete na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ ASRock
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Dnes,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře