ASRock H81TM-ITX R2.0: nízká deska s DC napájením

ASRock H81TM-ITX R2.0: nízká deska s DC napájením
, , aktualita
V dnešní době je to především společnost ASRock, která své základní desky přizpůsobila pro napájení pomocí externích adaptérů. Dnes přichází na trh nový model formátu Mini-ITX, který je také velmi nízký.



reklama
Základní deska ASRock H81TM-ITX R2.0 tedy není příliš podobná jiným malým deskám, které nesou socket LGA 1150. Její design byl přizpůsoben tomu, aby na výšku zabírala pouze minimum místa, takže mezi zadními porty nejvýše vykukují dvojice USB portů, pasivní chladič čipové sady Intel H81 je nízký a namísto slotů DIMM jsou využity naležato umístěné sloty SO-DIMM. Nicméně i tato deska je vybavena jedním slotem, a to PCI Express 2.0 x4, jehož případná karta dokáže nízký profil desky řádně narušit a pak je tu také otázka, jakým způsobem bude chlazen procesor. Deska je totiž určena pro desktopové procesory Haswell (max 65 W TDP), které potřebují aktivní chlazení.





Deska ASRock H81TM-ITX R2.0 tedy sama o sobě je nízká, ale nevyřeší za vás chlazení procesoru, nicméně dostupné skříně většinou nabídnou prostor alespoň na to, aby se dovnitř vešel originální BOXovaný chladič. Případně jsou na trhu ještě nižší modely.

Co se týče výbavy této desky, pak mezi zadními porty se ukrývá kulatý napájecí konektor pro 19 V. Rozměry tohoto konektoru výrobce obvykle popisuje v manuálu, ale ten se na jeho stránkách ještě neobjevil. Jak můžete také vidět na fotografiích, není tu žádný standardní ATX konektor, takže 19V adaptér je jedinou možností. Mezi zadními porty máme dále dva USB 3.0 i 2.0, obrazové DVI a HDMI, gigabitový Ethernet a nakonec dva audio porty.





Napájení procesoru je třífázové a pak je třeba nějak napájet i úložná zařízení, pro něž tu máme dva porty SATA 6 Gbps. Poslouží k tomu konektor SATA Power, jenž zvládne právě dvě zařízení. Na desce je ještě konektor mini PCIe, ale ten je určen jen pro poloviční karty a mSATA neumí.

Veškeré specifikace naleznete na stránkách výrobce (viz zdroj). Otázkou je, kdy se tento produkt dostane na trh a s jakou cenou.

Zdroj: TZ ASRock
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře