ASRock ukázal svou desku XPP WS s LGA2011-3

ASRock ukázal svou desku XPP WS s LGA2011-3
, , aktualita
Společnost ASRock si připravila novou základní desku určenou pro procesory Intel Haswell-E. Jedná se o model formátu ATX s jednoduchým označením X99 WS vybavený procesorovým socketem LGA2011-3.reklama
Do nabídky základních desek pro procesory Haswell-E se tedy zařazuje další model, který tentokrát má na svědomí společnost ASRock. Její X99 WS je určena pro pracovní stanice (WS - WorkStation), takže se podívejme, co nám nabídne oproti jinak značně rozšířeným herním modelům.

ASRock se v tomto případě rozhodl pro kombinaci černého PCB a modrých detailů, tedy především chladičů. Na desce nás také na první pohled zaujme to, že je vybavena pouze samými sloty PCI Express x16, jichž je celkem šest. Mezi prvním a druhým je pak mezera, již vyplňuje malý slot M.2 pro moderní SSD.

Co se týče výbavy, pak ani tato deska pro pracovní stanice nebyla ochuzena o kvalitnější zvuk, který zde reprezentuje Purity Sound 2. Namísto herní síťovky (typicky Killer E2200) tu však máme dvakrát gigabitový Ethernet od Intelu. Na zadním štítku pak máme ještě čtyři USB 3.0, stejný počet USB 2.0, jeden PS/2 pro klávesnici nebo myš, jeden eSATA a pak už jen zvukové konektory včetně optického S/PDIF.

Deska využívá firemní technologii Super Alloy jako protipól konkurenčních Ultra Durable, Military Class, apod. ASRock tedy slibuje kvalitní MOSFETy, cívky i kondenzátory. Sloty DDR4 budou schopny pojmout moduly s celkovou kapacitou 128 GB, až tedy takové přijdou na trh, což by mělo nastat ještě v tomto roce. Výrobce však nezmínil, kdy a s jakou cenou deska přijde na trh. Můžeme ale očekávat, že bude k dispozici už tento měsíc.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek