ASRock ukázal svou X99X Killer pro Haswell-E

ASRock ukázal svou X99X Killer pro Haswell-E
, , aktualita
Dnes se můžeme podívat na fotografie nejen nové základní desky Gigabyte s čipovou sadou Intel X99, ale také na konkurenci v podobě desky ASRock X99X Killer, jejíž výbava také nevypadá špatně.reklama
Základní deska ASRock X99X Killer je tedy také vybavena čipovou sadou Intel X99, socketem LGA2011-3 a určena je pro nové procesory Haswell-E. Výrobce se ji rozhodl ladit do černé barvy s mnoha oranžovými doplňky, přičemž PCB je zde značně zaplněno různými komponentami a konektory, jako je audio Purity Sound 2, dvojice ethernetových rozhraní od Intelu a Qualcommu, slot i pro dlouhé karty M.2, atd.

Deska je vybavena jako obvykle osmi sloty pro DDR4-2133 MHz s celkovou kapacitou až 128 GB a dle kondenzátorů vedle procesorového socketu to vypadá na osmifázové napájení. Dále tu máme trojici slotů PCI Express 3.0 x16, mezi něž se může rozdělit až 40 linek v procesoru Haswell-E a vedle nich tu jsou už jen dva PCI Express 2.0 x1. ASRock tedy nabídku slotů trošku zredukoval ve prospěch jiných prvků, jako je třeba zmíněný konektor M.2, zde tedy Ultra M.2 s propustností něco pod 4 GB/s.

Vedle něj je tu pro úložná zařízení celkem deset portů SATA 6 Gbps a nevypadá to, že by tato deska nabídla také SATA Express. Má ale dvě gigabitová ethernetová rozhraní, a to jedno od Intelu a jeden Killer E2200, dále dva porty USB s označením Fatal1ty (nejspíše pro připojení klávesnice a myši) plus dalších šest klasických USB 3.0, jeden konektor eSATA a také diagnostické LED. Nabídku zadních portů završuje jeden PS/2, optický S/PDIF a pět 3,5mm audio konektorů.

ASRock X99X Killer přijde na trh na přelomu srpna a září, přičemž cena nebyla uvedena.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů