ASRock uvádí devět desek pro Haswell-E

ASRock uvádí devět desek pro Haswell-E
, , aktualita
Společnost ASRock si připravila poměrně velké množství nových základních desek s čipsetem Intel X99, které jsou určeny pro procesory Haswell-E. Jsou mezi nimi velmi dobře vybavené modely, ale i malé desky Micro ATX.reklama
Celkem si tedy ASRock připravil devět základních desek s Intel X99, pro něž jsou vyhrazeny speciální stránky, kde je uveden i stručný přehled všech modelů najednou. Dočkáme se dvou malých desek formátu Micro ATX, ovšem ostatní jsou už větší a lépe vybavené a patří mezi ně také dva modely formátu Extended ATX (EATX). Dále nechybí ani jedna deska určená především pro přetaktování, což je X99 OC Formula a model X99 WS je zase určen pro vážnou práci, čili pracovní stanice (WS jako WorkStation).


Zmíněná deska ASRock X99 OC Formula si je podobná s modelem Fatal1ty X99 Professional, neboť obě využívají 12fázové napájení procesoru s 24 Dual-N MOSFETů, což zajistí až 1300 W energie, a tedy možnost vysokého přetaktování. Výhodou těchto desek je také využití dvou slotů M.2, z nichž jeden je vybaven čtyřmi linkami PCI Express 3.0 a druhý stejným počtem linek PCI Express 2.0, takže uživatel bude moci zapojit dvě velmi výkonná SSD, pokud je tedy bude mít k dispozici.

Dále tu máme komponenty Super Alloy, mezi něž patří i velké hliníkové chladiče, ale především Ultra Dual-N MOSFETy (UDN) s nízkým RDS(on), 60A cívky Power Choke nebo kondenzátory 12K Platinum, které mají při nejvyšší povolené teplotě životnost 12.000 hodin.

Blížeji můžeme zmínit serverovou desku X99 WS vybavenou regulýtory napětí z 3,3 V na 1,5 V i na 1,8 V, možnost využití i v nízkých racích velikosti 1U a pak tu jsou gigabitové ethernetové kontrolery Intel Dual LAN (I217LM a I210). Herní modely Fatal1ty a Killer zase spoléhají na známé Killer LAN od Qualcomm. To jsou asi ty nejzajímavější střípky informací o nových deskách ASRock a pokud chcete, můžete pokračovat na firemní stránky, kde jsou podrobnější informace.

Zdroj: TZ ASRock
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře