ASRock už má také desky s C232 pro nové Xeony

ASRock už má také desky s C232 pro nové Xeony
, , aktualita
Nyní už i společnost ASRock zařadila do své nabídky základní desky s čipsetem Intel C232, které jsou určeny pro procesory Xeon E3-1200 V5. Jedná se o modely pro LGA 1151, které ovšem na běžných čipsetech nepracují.reklama
Procesory Intel Xeon E3-1200 V5 tak musíme využít pouze na deskách s čipovými sadami Intel C232 nebo C236, i když využívají běžný desktopový socket LGA 1151 jako Skylake. Asus se toho chytil a vypustil na trh novou desku E3 Pro Gaming V5, která je určena pro herní sestavy. Pokud tedy z nějakého důvodu chcete mít herní počítač založený na procesoru Xeon, můžete si vybrat tento model, ovšem nečekejte, že díky tomu získáte něco podstatného, co běžné desktopové sestavy nenabídnou. Mezi procesory Xeon E3-1200 V5 je nejlepší model Xeon E3-1280 V5 se čtyřmi jádry, Hyper-threadingem, taktem 3,7 až 4 GHz a 8 MB L3 cache. Jde tedy v podstatě o stejný procesor jako Core i7-6700, jenž má ale zvýšené TDP z 65 W na 80 W a hlavní rozdíl je to, že Xeon nemá integrované grafické jádro. Pokud ale chcete, můžete si jej pořídit, akorát počítejte s dvojnásobnou cenou oproti srovnatelnému Core i7.

Nyní se k Asusu přidává také ASRock a vypouští na trh herní ASRock Fatal1ty E3V5 Performance Gaming/OC a pak ještě desku ASRock E3V5 WS pro pracovní stanice. Obě jou tedy založeny na čipové sadě C232, která je ze série C230 ta jednodušší. Stejně jako jiné nám umožní provozovat i běžné procesory Skylake, ovšem nemají žádné obrazové konektory, takže nepočítají s integrovanou grafikou. S tou ale nepočítá ani žádný příčetný zákazník, který chce takové desky využít pro herní sestavu.

Deska ASRock Fatal1ty E3V5 Performance Gaming/OC nám nabídne obvyklé firemní věci jako Gaming Armor, Super Alloy, ASRock Hyper BCLK Engine, Key Master, port Fatal1ty pro myši, F-Stream a DDR4 Non-Z OC. ASRock E3V5 WS zase umožní využít paměti DDR4-2133 s ECC, je určena pro karty AMD FirePro nebo NVIDIA Quadro a chlubí se ethernetem "serverové třídy" řízeným čipem Intel I219LM.

Serverová deska je určeny pro systémy Windows 10 64-bit / 8.1 64-bit / 7 32-bit / 7 64-bit / Server 2012 R2 64-bit / Server 2012 64-bit / Server 2008 R2 64-bit a zahrnuje dva sloty PCI Express 3.0 x16 a tři PCI Express 3.0 x1, šest SATA 6 Gbps, stejně tolik USB 3.0 a co se týče audia, zde se budeme muset spokojit se starším kodekem Realtek ALC892.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek