ASRock WS-E/10G nabízí síť s propustností 22 Gbps

ASRock WS-E/10G nabízí síť s propustností 22 Gbps
, , aktualita
Speciálně pro uživatele lačnící po vysoké datové propustnosti po síti si společnost ASRock připravila základní desku WS-E/10G, která je určena pro pracovní stanice. Ta nám nabídne kombinovanou propustnost až 22 Gbps.reklama
ASRock X99 WS-E/10G je vybavena čipovou sadou Intel X99, což znamená, že je určena pro nejnovější procesory Intel generace Haswell-E do socketu LGA2011-3 a paměti DDR4. Její specialitkou je ale výbava týkající se síťové konektivity, která čítá dva 10G BASE-T LAN porty řízené kontrolery Intel X540 Ethernet. Vedle nich ale má v nabídce ještě dva další 1Gbps ethernetové porty s kontrolery Intel I210AT.

Vedle toho se můžeme těšit na kvalitní napájení se 12 fázemi a 60A cívkami, kvalitní kondenzátory značky Nichicon, které při maximální povolené teplotě mají vydržet pracovat 12.000 hodin. Vedle toho tu máme podporu pamětí DDR4 s frekvencí až 3200 MHz a kapacitou 128 GB, dva konektory USB DOM (Disk on Module), tedy speciální úložné zařízení nebo zvuk Purity Sound 2 s kondenzátory rovněž od Nichiconu, odstupem signálu od šumu 115 dB (kodek Realtek ALC 1150) a sluchátkovým zesilovačem Texas Instruments NE5532, takže je zřejmé, že se tato deska zaměřuje také na multimédia. Na druhou stranu je dnes ale těžké najít dražší a moderní základní desku, která neslibuje kvalitní zvuk.

Písmena WS v označení ASRock X99 WS-E/10G bezpochyby znamenají workstation, čili jde o desku určenou pro pracovní stanice. Nenítedy divu, že tu máme celkem čtyři sloty PCI Express 3.0 x16 s podporou čtyřcestného SLI či CrossFireX, jež posilují dva můstky PLX PEX 8747, aby zajistily plných x16/x16/x16/x16 linek. A co se týče úložných zařízení, pak krom dvou USB DOM tu je jeden SATA Express 10 Gbps, rovněž jeden M.2 se čtyřmi linkami PCI Express 2.0 (20 Gbps) a celkem dvanáct SATA 6 Gpbs.


A ještě co se týče síťové propustnosti, k tomuto tématu si ASRock připravil video, v němž ukazuje integrované LAN kontrolery v akci.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek