ASRock X99 Extreme 11 nabídne 18 SATA portů

ASRock X99 Extreme 11 nabídne 18 SATA portů
, , aktualita
Společnost ASRock si pro uživatele velmi náročné na úložný prostor připravila základní desku X99 Extreme 11 vybavenou osmnácti porty SATA. Jde o desku E-ATX určenou pro moderní procesory Haswell-E.reklama
ASRock X99 Extreme 11 je tedy deska se socketem LGA2011-3 a čipovou sadou Intel X99. Jde o velkou serverovou desku formátu Extended ATX a pro plné využití jejích možností budeme muset koupit opravdu velkou počítačovou skříň.

Pravá strana desky se ježí celkem osmnácti porty SATA, které jsou na sebe naskládány ve dvou řadách. A kdyby to snad nestačilo, jsou tu také dva sloty Ultra M.2, tedy malé sloty pro SSD se čtyřmi linkami PCI Express 3.0, jejichž kombinovaná propustnost dosahuje téměř 4 GB/s. Ty tak můžeme využít pro systémový disk či disky a všechny SATA porty pak mohou být připraveny třeba pro velkokapacitní disky. Tato výbava si pochopitelně vyžádala využití speciálních kontrolerů, které jsou pod velkým modrým chladičem, jemuž pomůže ventilátor.

Deska využívá firemní design Super Alloy s Dual-N MOSFETy, kondenzátory od Nichiconu s životností 12.000 hodin při maximální povolené teplotě a 60A cívky. Pro paměti DDR4 tu je standardní počet osmi slotů, které dokáží pojmout až 128 GB. Pro karty tu je zase pět slotů PCI Express 3.0 x16, ovšem podporována jsou "jen" čtyři GPU v jednom systému.

Mezi zadními porty pak máme čtyři USB 2.0, stejný počet USB 3.0, dále PS/2 pro klávesnici nebo myš, dva porty eSATA, tlačítko pro reset BIOSu, optický S/PDIF a pět audio konektorů. Cena desky by se měla pohybovat kolem 450 USD.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek