ASRock X99 Extreme 11: to nejlepší pro Haswell-E?

ASRock X99 Extreme 11: to nejlepší pro Haswell-E?
, , aktualita
Společnost ASRock odhalila základní desku X99 Extreme11, o níž říká, že je to světově nejvýkonnější základní deska pro nové procesory Intel Haswell-E. Podívejme se tedy, co na to říkají její specifikace.reklama
Základních desek s čipovou sadou Intel X99 se na trh dostalo již dost, ovšem jak ASRock doufá, kralovat jim bude jeho model X99 Extreme11. Ten má nabídnout vysoký výkon a také velmi dobrou výbavu, přičemž samotný výrobce ve zprávě jako první zmiňuje celkem 18 datových konektorů pro úložná zařízení, přičemž mezi ně patří deset SATA 6 Gbps zajištěných samotnou čipovou sadou, dále osm SAS 12 Gb/s díky kontroleru LSI SAS 3008 a dále dva UItra M.2 s vysokou propustností. ASRock také uvedl, že celková propustnost několika připojených SSD může dosáhnout až 6,1 GB/s, ale podrobnosti k tomu nedodal.

Co se týče slotů Ultra M.2, pak ty využívají čtyři linky rozhraní PCI Express 3.0, takže nabídnou propustnost až 2,8 GB/s.

Pro Haswell-E má X99 Extreme11 připraveno dvanáctifázové napájení, což bude zvláště vhodné pro přetaktování a stabilitu procesoru. Co se týče rozšiřujících slotů, pak se tato deska "omezuje" pouze na PCI Express x16, jichž tu máme celkem pět. Připravena je přitom na 4-way CrossFireX nebo SLI, a to s plným počtem linek, čili x16/x16/x16/x16 díky dvěma můstkům PLX PEX 8747.

A pokud má Gigabyte svou technologii Ultra Durable, MSI zase Military Class, tak ASRock má zase Super Alloy, do níž patří velké chladiče XXL Aluminum Alloy Heatsink, zmíněné 12fázové napájení, dále kvalitní kondenzátory 12K Platinum Caps od firmy Nichicon, 60A cívky Power Choke, Ultra Dual-N MOSFET a Premium Memory Alloy Choke. To vše poslouží k napájená procesorů Core i7 nebo Xeon s až 18 jádry.

Pak můžeme zmínit dva gigabitové ethernetové porty řízené kontrolery od Intelu, zvuk Purity Sound 2 s kondenzátory Nichicon Fine Gold Series Audio a samozřejmě tu máme celkem osm slotů pro DDR4 DIMM s podporou ECC UDIMM/RDIMM a taktem až 3400 MHz. Výbava této desky je tedy skutečně velmi dobrá.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů