ASRock X99M-Killer: Micro ATX s USB 3.1 pro Haswell-E

ASRock X99M-Killer: Micro ATX s USB 3.1 pro Haswell-E
, , aktualita
Společnost ASRock se snaží nabízet pokud možno neobvyklé základní desky a nyní si připravila novinku v podobě modelu X99M-Killer USB 3.1. Jde o malou desku formátu Micro ATX, která je určena pro procesory Intel Haswell-E.reklama
ASRock X99M-Killer USB 3.1 je tedy deska určená pro nejvýkonnější desktopové procesory Intelu, čili Core i7 "Haswell-E" pro socket LGA2011 v3. Jde přitom o formát Micro ATX s chudší výbavou rozšiřujících portů, ovšem na desce zato najdeme dvojici 10Gb/s portů USB 3.1.

Deska využívá ke svému napájení 24pinový ATX a 8pinový EPS port, přičemž volitelný je tu ještě 4pinový Peripheral Power, který se obvykle používá k posílení napájení slotů PCI Express. Procesor má k dispozici velmi slušné 12fázové napájení, ovšem v porovnání s velkými deskami ATX tu máme pouze čtyři sloty DIMM pro paměti DDR4. O podporu 4kanálového přístupu k pamětem ale pochopitelně nepřijdeme, jen maximální objem operační paměti bude nižší.

Grafické či jiné karty můžeme zasunout do celkem třech slotů PCI Express, ovšem pouze dva jsou typu 3.0 se 16 linkami zapojenými přímo k procesoru a jeden je verze 2.0 se čtyřmi linkami vedoucími k čipové sadě. Jiné sloty tu nejsou, tedy až na Ultra M.2 pro SSD, která mohou využít propustnost čtyř linek PCI Express 3.0.

Další úložná zařízení můžeme zapojit do deseti SATA 6 Gbps, z nichž dva mohou fungovat jako SATA Express 10 Gbps. Pak tu je také jeden eSATA 6 Gbps na zadním panelu. Audio Purity Sound 2 zajistí prý kodek s odstupem signálu od šumu 115 dBA, což ukazuje na široce využívaný Realtek ALC1150. Vedle něj tu je také sluchátkový zesilovač.

Mezi zadními porty je jeden ethernetový řízený kontrolerem Killer E2205 a druhý má Intel i218-V. Pak tu máme čtyři USB 2.0, dva USB 3.0 a dva USB 3.1 (typ A), přičemž další čtyři USB 3.0 jsou na headerech. Nezapomnělo se ani na dva BIOSy, hlavní a záložní v samostatné paměti EEPROM.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře