ASRock Z170 Gaming-ITX/ac: vybavená minideska v prodeji

ASRock Z170 Gaming-ITX/ac: vybavená minideska v prodeji
, , aktualita
Asrock Fatal1ty Z170 Gaming-ITX/ac se dostala na trh i se svou velice slušnou výbavou, tedy na desku formátu Mini ITX. Pojďme se tedy podívat na to, za kolik si takový model můžeme pořídit a co všechno nám nabídne.reklama
Cena kolem 5700 Kč s daní není za základní desku zrovna málo, ale když si vezmeme, co nám za to nový model od ASRock nabídne, jde o adekvátní částku. V prvé řadě jde o to, že jde o malou desku na níž toho musel výrobce vměstnat dost, aby mohla nabídnout moderní funkce a výbavu, což není zrovna jednoduché.

Asrock Fatal1ty Z170 Gaming-ITX/ac je založena na čipové sadě Intel Z170 a patici LGA 1151, přičemž ta je od slotu PCI Express 3.0 x16 dostatečně daleko, aby se na ni vešel i velký věžovitý chladič pro 120mm ventilátor orientovaný k zadním portům. Na druhou stranu bude přesahovat opačný okraj desky, ale výběru vhodného chladiče pro malé skříně je ostatně třeba věnovat pozornost v každém případě.

Na této desce v podstatě nenajdeme nevyužité místo. Procesor je napájen osmifázovým VRM, který nabídne až 60 A a kvalitní kondenzátory od Nichiconu, které mají při nejvyšší povolené teplotě vydržet až 12.000 hodin práce. Budeme si tedy moci snadno dovolit i přetaktování procesorů Core i7-6700K a Core i5-6600K (či jiných, které ale neumožní změnu násobiče). Dále tu jsou dva standardní sloty DDR4 pro až 32 GB paměti a slušný počet šesti portů SATA 6Gbps, z nichž jeden tvoří také SATA Express. ASRock také nezapomněl na 32Gbps slot M.2 pro až 80mm karty, který najdeme na zadní straně desky. Vepředu je ale už nainstalovaný modul s rozhraním 2×2 (2T2R) dual-band 2,4/5GHz 802.11a/b/g/n/ac (až 867 Mb/s) a Bluetooth 4.0 a Ethernet využívá čip Intel I219-V. Pro bezdrátové rozhraní dostaneme externí anténu.

Moderní deska za takovou cenu by také měla nabídnout rozhraní USB 3.1 s propustností 10 Gb/s, které zde najdeme na dvou zadních portech, typu A a typu C a dokonce je tu i výstup HDMI 2.0 podporující HDCP 2.2 a Ultra HD při 60 Hz. Ten musí využívat speciální převodník z rozhraní DisplayPort 1.2, ovšem osobně beru u takové desky tuto výbavu už za zbytečnou. Jen těžko si ji totiž někdo bude pořizovat proto, aby pak využil integrovanou grafiku v procesoru Skylake.

Zdroj: ASRock

ASRock Fatal1ty Z170 Gaming-ITX/ac
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů