Asus a deska Z97-WS jako základ pracovní stanice

Asus a deska Z97-WS jako základ pracovní stanice
, , aktualita
Pokud máte zájem sestavit si pracovní stanici založenou na procesoru Haswell Refresh a potažmo později i Broadwell, můžete se podívat na model Asus Z97-WS, který přináší mimo jiné i podporu čtyř grafických karet.reklama
Asus Z97-WS je tedy základní deska určená pro pracovní stanice či prostě výkonné počítače, které dokáží využít až čtyři grafické karty zapojené v režimech NVIDIA SLI či AMD CrossFireX. Nezapomnělo se ani na procesor, jehož napájecí systém zahrnuje Dr MOS MOSFETy, 12K kondenzátory (výdrž až 12 000 hodin v teplotě 105 °C), cívky Beat Thermal Chokes a hned dva osmipinové napájecí konektory EPS.

Deska je tedy vybavena čtyřmi sloty PCI Express 3.0 x16, které mají mít dle specifikací k dispozici celkem 32 linek, takže při zapojení všech bude každá karta pracovat s osmi linkami. Souhrnný výkon grafických karet může být tedy obrovský a využitelný zvláště pro GPGPU, ale také pro hraní her. Vedle dlouhých PCI Express x16 tu pak jsou dva PCI Expres 2.0 x1 a jeden x4.

Do výbavy desky patří také Q-Code Logger sloužící při odhalování chyb. Jedná se o funkci, která umožní stiskem jednoho tlačítka otestovat stav systému a dokáže rovněž příslušné logy ukládat na USB flash disk. Dále tu máme Asus Dr. Power, čili utilitu sledující stav napájení, a tedy i kondici zdroje. Pokud zjistí nějaké potenciální problémy, třeba zmeny v napětí, informu je o tom uživatele.

Asus Z97-WS již má být k dispozici na trhu od 11. května. Její cena se pohybuje kolem 8000 Kč s daní. Více se o ní dozvíte na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ Asus
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře