Asus a dvě herní desky s čipsety H170 a B150

Asus a dvě herní desky s čipsety H170 a B150
, , aktualita
Asus zařadil do své nabídky konkrétně desky H170 Pro Gaming a B150 Pro Gaming D3, čili v obou případech jde o modely určené pro herní počítače, od nichž můžeme očekávat přívětivou cenu. A co tedy nabídnou?reklama
Asus H170 Pro Gaming a B150 Pro Gaming D3 jsou určeny pro běžné sestavy založené na procesorech Skylake bez otevřeného násobiče. Těch je na trhu většina a jejich spotřeba se pohybuje do 65 W, ovšem ani nejlepší z těchto 65W procesorů nedosahuje na takty odemčených modelů, však ty mají také podstatně vyšší TDP, a to 91 W.

Nové desky od Asusu mají velmi podobníé provedení, ovšem liší se už svou čipovou sadou, čili jde o H170 a B150. Mezi nimi jsou zásadní rozdíly. H170 může nabídnout 16 linek PCI Express 3.0, zatímco B150 jen 8 a tento níže postavený čipset také dle specifikací nepodpodporuje M.2 s rozhraním PCIe a má šest portů USB 3.0, tedy o dva méně. Nicméně na desce B150 Pro Gaming D3 však jeden slot M.2 najdeme a ten dle Asusu podporuje vedle rozhraní SATA i PCI Express. Jde ale o specifikace uvedené na Wikipedii, zatímco Intel sám o podpoře M.2 mlčí a uvádí jen počet linek PCI Express 3.0. Čili je to tak, že obě desky nabízí M.2 s PCIe, ovšem ne se čtyřmi linkami, ale jen dvěma, ale i pak je propustnost slušných 1,6 GB/s.

A pak tu je také jeden zásadní rozdíll mezi samotnými deskami, a sice ten, že H170 Pro Gaming podporuje paměti DDR4-2133 a B150 Pro Gaming D3 je určena pro až 1833MHz paměti DDR3.

Obě desky ale mají ve výbavě také 10Gb/s rozhraní USB 3.1, a to jako obvykle v páru s USB A a C, gigabitový Ethernet využívá kontroler od Intelu a Asus dodává své LANGuard a GameFirst, přičemž audio SupremeFX je založeno na kodeku s odstupem signálu od šumu 115dB, čili půjde nejspíše opět o velice oblíbený kodek Realtek ALC1150. Hráči pak mohou ocenit funkci Sonic Radar II, která vizuálně ukazuje, odkud k nám přichází zvuky ve hře.

ASUS LANGuard a ESD Guards u těchto desek slouží k ochraně ethernetového portu, audio konektorů a USB portů, a to proti případnému přepětí a výbojům statické elektřiny. Zmíněná GameFirst zase slouží pro prioritizaci provozu na síti, aby byly upřednostněny packety síťových her a lag byl co nejnižší, ale to logicky pomůže pouze tehdy, když je síť zrovna značně vytížená. Desky jsou vybaveny 10fázovým napájením procesoru a využívají kondenzátory, které mají vydržet pracovat při teplotách -55 až 105 °C. Paměťové sloty jsou typu Q-DIMM s výklopným zámkem jen na jedné straně, což má dle Asusu zajistit jednodušší a bezpečnější montáž, s čímž ale nemusíme souhlasit. A nakonec můžeme zmínit RAMCache, čili možnost si vytvořit rychlý virutální disk z paměti RAM, ale to už je čistě softwarová funkce.

Zdroj: TZ Asus
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik