www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus a jiní úspěšně prodávají balíky desek a grafických karet

Asus a jiní úspěšně prodávají balíky desek a grafických karet
, , aktualita
Server DigiTimes upozornil na novou prodejní strategii společností Asus, MSI a Colorful Technology, které začaly prodávat balíky složené ze základní desky a grafické karty. A tato strategie je prý vysoce úspěšná.reklama
Zvláště Asus pak v tomto roce díky "bundlování" základních desek a grafických karet zaznamenal výrazný nárůst prodejů na čínském trhu. Tamní zákazníci tak mají o nabídku Asusu, MSI a Colorful velký zájem.

V minulém roce se firmě Asus podařilo v Číně prodat 1,1 milionu grafických karet, ovšem v tom letošním, kdy do konce roku zbývají ještě dva měsíce, se jí podařilo prodat už téměř dva miliony karet. To je naprosto mimořádný nárůst prodejů, za nímž má stát nová strategie. Co se týče prodejů základních desek, pak Čína je pro Asus zdaleka nejdůležitější trh, však na něm má letos prodat 10 milionů kusů, což je polovina celosvětových prodejů.

Zvláště zajímavé jsou tyto výsledky s ohledem na dosud neustále klesající prodeje desktopových počítačů a komponent, takže uvidíme, jak se tyto údaje podepíší na příštích údajích o vývoje prodejů PC. Je ale třeba poznamenat, že jde o DIY trh, ne o celkový trh s desktopovými PC. Nicméně pro zmíněné firmy jde o velice zásadní oživení.

Dosud jsme ale nezmínili jednu důležitou firmu, která tvoří rovnocenného partnera pro Asus na poli základních desek. Jde samozřejmě o Gigabyte, který by prý také rád nabízel podobné balíčky, ale v současnosti má potíže s tím, aby tak mohl učinit. Jde tedy asi o otázku výrobních kapacit a jejich skloubení tak, aby firma mohla takovou obchodní strategii nasadit. Nicméně i tak má Gigabyte letos na čínském trhu prodat 9,5 milionu desek, ale v případě grafických karet je to prý už horší.

Zdroj: DigiTimes
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek