www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus a pasivně chlazená GeForce GTX 750

Asus a pasivně chlazená GeForce GTX 750
, , aktualita
Od společnosti Asus dorazí na trh pasivně chllazená karta s označením GTX750-DCSL-2GD5. Jedná se o model osazený grafickým čipem Maxwell, tedy konkrétně GeForce GTX 750, od nějž můžeme očekávat bezhlučný provoz.reklama
Pasivní chlazení karty Asus GTX750-DCSL-2GD5 nás ani nemusí překvapovat, však jde o model s TDP 55 W. Své pasivně chlazené modely již mají na trhu také firmy Palit a ZOTAC, přičemž Palit přišel s modely s GeForce GTX 750 a také GTX 750 Ti, jejíž TDP je jen o 5 W vyšší. ZOTAC má pak stejně jako Asus pouze základní model s GTX 750.

Dle výrobce je karta GTX750-DCSL-2GD5 ideální volbou pro počítače HTPC, kde se má uplatnit také firemní "advanced EMI shielding", čili ochrana proti elektromagnetickému záření. Dále tato karta nabídne napájení Super Alloy Power slibující kvalitní kondenzátory s dlouhou životností.

O chlazení se postará velký hliníkový žebrovaný pasiv, do jehož těla pomáhají rozvádět teplo dvě heatpipe, což dohromady dává chladič DirectCU Silent. Uživatel také dostane možnost vrtat se v nastavení karty a streamovat video přes Internet pomocí známého nástroje Asus GPU Tweak.

Nová karta pracuje s rozhraním PCI Express 3.0 x16 a nese GPU NVIDIA GeForce GTX 750 s 512 CUDA jádry pracující na 1020 až 1085 MHz. Její 2 GB paměti GDDR5 pak pracují na 128bitové sběrnici a frekvenci 5010 MHz. Mezi rozhraní karty pak patří jeden DVI-I, HDMI s podporou HDCP a také DisplayPort. Rozměry karty jsou 200 x 135 x 40 mm.

Zdroj: TZ Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře