Asus B150 Pro Gaming: hi-end s low-end čipsetem

Asus B150 Pro Gaming: hi-end s low-end čipsetem
, , aktualita
Společnost Asus si připravila dvě velice podobné základní desky, a to B150 Pro Gaming a B150 Pro Gaming/Aura, které mají samy o sobě slušnou výbavu, ale založeny jsou na levném čipsetu Intel B150.reklama
Asus B150 Pro Gaming a B150 Pro Gaming/Aura ale mohou postačit i pro vytvoření slušně výkonné sestavy, vždyť každý nepotřebuje desku se sadou Intel Z170. Díky použitému čipsetu B150 můžeme očekávat nižší ceny, i když mezi deskami s B150 nepůjde o levnější kousky. Tyto desky si jsou velice podobné a rozdíl je snad pouze v tom, že B150 Pro Gaming/Aura obsahuje vícebarevný LED pás, jenž může pracovat v několika režimech. Například může měnit svou barvu v závislosti na teplotě některé komponenty, takže takovou desku si zvolí ti, kteří vlastní skříň s prosklenou bočnicí.

Tyto desky jsou tedy určeny pro moderní procesory Intel Skylake pro socket LGA 1151 s desetifázovým napájením a dají nám k dispozici čtyři sloty DIMM pro až 64 GB paměti DDR4-2133. Dále mají jeden slot PCI Express 3.0 x16 napojený na procesor a další stejný, který má ale pouze 4 linky napojené na čipovou sadu. Pro použití dvou grafických karet se tedy tato deska moc nehodí, i když je to možné. Pak tu jsou ještě dva PCI Express x1 a dva PCI. Úložná zařízení připojíme pomocí šesti portů SATA 6 Gbps, pak tu je jeden slot M.2 pro až 110mm kartu s podporou NVM Express.

Vedle celkem šesti USB 3.0 a stejně tolika USB 2.0 portů se zde nachází také kontroler pro dva 10Gb/s USB 3.1, jeden typu A a druhý C. Gigabitový Ethernet má na starosti kontroler od Intelu (+ Asus LanGuard a GameFirst) a zmínit můžeme ještě 7.1kanálové Asus SupremeFX audio se Sonic Radar II. Jde tedy o dobře vybavené desky, které mají už brzy dorazit na trh. Cenu ale Asus zatím neprozradil.

Zdroj: Fudzilla
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek