www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus Chromebit CS10: HDMI tyčka s Chrome OS

Asus Chromebit CS10: HDMI tyčka s Chrome OS
, , aktualita
Společnost Asus začala u nás a na Slovensku nabízet počítač Chromebit CS10, který představuje alternativu pro různé HDMI tyčky s Windows a Linuxem, jako je Intel Compute Stick. Jaká to tedy je alternativa?reklama
Asus Chromebit CS10 má v podstatě stejné zpracování jako konkureční modely. Vypadá jako přerostlý flash disk, jenž pod krytkou nemá USB port, ale HDMI port. Tím jej propojíme s monitorem, televizorem či jiným zobrazovacím zařízením, a to s možností využití krátkého kabelu. Vedle něj má už jen dvě další fyzická rozhraní, a to napájecí konektor a jeden USB 2.0.

Chromebit CS10 je založen na armovém procesoru Rockchip RK3288-C s integrovanou grafikou Mali T764, který má po ruce 2 GB operační paměti DDR3 a pro data 16GB eMMC. Nastavit můžeme maximálně rozlišení Full HD a využít TPM pro zabezpečení. K síti se připojíme pomocí Wi-Fi 802.11 v donedávna ještě moderní verzi ac a různé vstupní periferie můžeme připojit přes Bluetooth 4.0.

Asus slibuje snadné nastavení počítače, které vyžaduje v podstatě jen přihlášení se k účtu Google. Pak už je vše připraveno, a to včetně 100 GB prostoru na Google Disk pro naše data. Asus tento počítač doporučuje jednotlivcům i firmám či obchodům, které tak mohou snadno a levně vytvořit digitální kiosky pro své zákazníky nebo zaměstnance.

Chromebit je k dostání ve dvou barvách – černé a oranžové. Prodává se za 2999 Kč nebo 111 euro s DPH.


ModelAsus Chromebit CS10
Operační systémChrome OS
ProcesorRockchip RK3288-C
Paměť2 GB LPDDR3L
GrafikaIntegrovaná, Rockchip Mali T764 (podporuje rozlišení Full HD 1080p)
Úložiště16 GB eMMC
TPM Ano
Bezdrátová rozhraníWi-Fi 802.11a/b/g/n/ac (dvoupásmové)

Bluetooth 4.0

Možnosti připojení1× HDMI

1× USB 2.0

1× vstup napájení

NapájeníAdaptér 12 V, 1,5 A, 18 W
BarvyČerná, oranžová
Rozměry123 × 31 × 17 mm
Hmotnost75 g


Zdroj: TZ Asus
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik