www.svethardware.cz
>
>
>

Asus Designo MX25AQ: designový monitor i na hry

Asus Designo MX25AQ: designový monitor i na hry
, , aktualita
Asus vysílá na trh nový 25" LCD monitor Designo MX25AQ, který byl označen za "opravdové umění", ale tím se nebudeme zabývat. Podívejme se raději na to, co nám tento designový kousek nabídne.reklama
Asus Designo MX25AQ má tenké "bezrámečkové tělo" (rámeček tu tedy je, ale pouze milimetrový), tedy až na spodní část. Díky tomu budeme moci vytvořit z více monitorů téměř jednolitou plochu, pro což by ale byl nejlepší nějaký VESA držák, který ale tento monitor nepodporuje, neboť nemá příslušné montážní otvory.

Designo MX25AQ se může pochlubit také svým displejem typu AH-IPS s LED podsvícením a rozlišením 2560 x 1440 (WQHD). Dokáže stoprocentně pokrýt barevný prostor sRGB, jeho obnovovací frekvence je 50 až 75 Hz, odezva 5 ms a maximální jas 300 cd/m2.

V zadní části monitoru máme krom napájecího konektoru také konektor pro sluchátka, otvor pro zámky Kensington, jeden DisplayPort 1.2 a pak tři HDMI, z nichž jeden podporuje MHL 2.0. V klidovém režimu je spotřeba pod 0,5 W a typická spotřeba jinak činí 34 W (dle standardu EnergyStar 6.0). Rozměry monitoru i s podstavcem jsou 571 x 405 x 225 mm a hmotnost 4,2 kg.

Zmínit můžeme ještě různé funkce tohoto monitoru. Dle očekávání je tu Asus Eue Care s filtrem modrého záření a funkcí flicker-free pro odstranění poblikávání podsvěcujících LED. Dále tu máme VividPixel Technology a SplendidPlus Video Intelligence Technology pro vylepšení obrazu pomocí úprav barev, jasu, kontrastu a ostrosti s pěti režimy (Reading, Darkroom, Scenery, Night View, Theatre, Game, sRGB a Standard)

QuickFit Virtual Scale dokáže zobrazit dokumenty v reálné velikosti před tiskem, pak tu je MultiFrame pro správu rozložení oken a když si zapneme režim Gaming, můžeme využít GamePlus s funkcí časovače a čtyřmi různými zaměřovacími kříži.

ASUS Designo MX25AQ se již dostal na trh a zatím je k dispoizici alespoň ve Velké Británíí za cenu pod 300 GBP (cca 11.000 Kč).

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře