www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus DSL-AC68U: rychlý router s Wi-Fi 802.11ac

Asus DSL-AC68U: rychlý router s Wi-Fi 802.11ac
, , aktualita
Asus se pochlubil novým kombinovaným modemem a routerem, který má být dle jeho slov nejrychlejším zařízením svého druhu na světě. Jeho rozhraní Wi-Fi dokáže poskytnout propustnost až 1900 Mbps. A co dál?reklama
Asus DSL-AC68U je tedy dvoupásmový ADSL/VDSL modemový router, který v domácnosti poskytne pokrytí pomocí technologie Wi-Fi 802.11ac s propustností až 1900 Mbps. Toho je dosaženo jako obvykle kombinováním propustnosti v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz, což je 600 Mbps + 1300 Mbps. Dále tu máme port DSL a také přepínatelný port WAN/LAN, díky nimž můžeme router připojit ke dvěma sítím WAN a mít neustále k dispozici hlavní i záložní připojení. Vedle toho tu máme rozhraní USB 3.0 pro připojení třeba pevného disku a zřízení jednoduchého NAS a případně můžeme připojit také tiskárnu.

Coby modem je DSL-AC68U kompatibilní s technologiemi ADSL, ADSL2/2+, VDSL2 a službami využívajícími optická vlákna a kabelové připojení, takže by měl být připraven i na technologie, které ještě nejsou k dispozici.

Tři odnímatelné externí antény slibují kvalitní pokrytí signálem Wi-Fi a k tomu poslouží také obvyklá funkce Asus AiRadar. Zařízení je také vybaveno dvěma samostatnými procesory, přičemž jeden obstará obsluhu rozhraní Wi-Fi a druhý slouží pro DSL. Dále máme ve výbavě AiCloud pro vytvoření osobního datového serveru, jenž poskytne data nejen na lokální síti, ale i pro přístup zvenčí včetně streamování do mobilních telefonů a jiných zařízení. Rozhraní ASUSWRT pro webové prohlížeče poslouží pro nastavení a to základní máme zvládnout do půl minuty. Samozřejmě pak nechybí ani Quality of Service (QoS), podpora technologie IPv6, několik bezdrátových SSID a zabezpečený přístup k VPN.


ModelAsus DSL-AC68U
Wi-Fi 802.11n: až 450 Mb/s; TurboQAM (2,4 GHz): až 600 Mb/s
802.11ac (5 GHz): až 1,3 Gb/s
Porty1× RJ11
4× 10/100/1000 Mb/s Ethernet LAN
1× USB 3.0
Standard DSLADSL, ADSL2/2+, VDSL2
Antény3× externí anténa
Rozměry 220 × 83,3 × 160 mm
Hmotnost640 g


DSL-AC68U se začne v České republice a na Slovensku prodávat koncem září za 4 999 Kč (181,90 euro) s DPH.

Zdroj: TZ Asus
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek