www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus DSL-N16U: router a ADSL2+ v jednom

Asus DSL-N16U: router a ADSL2+ v jednom
, , aktualita
Asus si pro nás přichystal zařízení, které v sobě integruje Wi-Fi router a modem pro ADSL či ADSL2+. Jde tak o zařízení využívající dva procesory pro kabelové a bezdrátové připojení a rovněž tu je hardwarová akcelerace NAT.reklama
Asus DSL-N16U tak nabídne rozhraní Wi-Fi standardu 802.11n s propustností do 300 Mbps v pásmu 2,4 GHz. Vedle toho tu je tedy i modem pro ADSL/ADSL2+ ovládaný samostatným procesorem, a tedy i dva porty WAN, jeden klasický a druhý pro připojení telefonní linky. Router tedy budeme moci využít pro dva způsoby připojení, což se hodí pro případ, že jedno selže. Díky hardwarové akceleraci NAT mohou přenosové rychlosti mezi intetem a místní sítí dosáhnout až 900 Mbps, takže router nebude připojení zpomalovat ani v případě, že máte k dispozici opravdu rychlé internetové připojení.

Asus dále hovoří o nástroji Download Master, což je správce pro stahování dat. Router je totiž vybaven dvěma porty USB 2.0, k nimž můžeme připojit třeba externí disky a na ně přímo ukládat stažená data a dále je mít k dispozici stejně jako pomocí klasického NAS. Pak tu je také aplikace Asus AiCloud pro využití routeru jako osobního cloudového serveru, čili také pro ukládání dat, která ale budou k dispozici nejen na lokální síti. Příslušná aplikace AiCloud je také k dispozici pro iOS a Android. Nakonec výrobce slibuje snadné nastavení, které lze provést za půl minuty a také zmiňuje nástroj pro měření odstupu signálu od šumu (SNR), s jehož pomocí si můžete ověřit stabilitu ADSL připojení.ASUS DSL-N16U
Wi-Fi Jedno pásmo, 802.11b/g/n (2,4 GHz)
DSL standardyADSL / ADSL2 / ADSL2+
Porty1× RJ11 ADSL WAN

1× RJ45 10/100/1000 Mb/s Gigabit Ethernet WAN

4× RJ45 10/100/1000 Mb/s Gigabit Ethernet LAN

2× USB 2.0

Přenosové
rychlosti Wi-Fi
802.11n až 300 Mb/s (2,4 GHz)

802.11g až 54 Mb/s

802.11b až 11 Mb/s

Antény3× externí, odnímatelné
Rozměry207 × 148,8 × 35,5 mm
Hmotnost500 g

Zdroj: TZ Asus
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře