www.svethardware.cz
>
>
>
>

ASUS EA-AC87: rychlé AP a multimediální most v jednom

ASUS EA-AC87: rychlé AP a multimediální most v jednom
, , aktualita
Společnost Asus vyslala na trh zařízení EA-AC87, které prezentuje jako víceúčelový multimediální most a přístupový bod v jednom. Vybaven je anténami s technologií MIMO a i díky tomu poskytuje vysokou propustnost.reklama
ASUS EA-AC87 tak dokáže díky anténám v konfiguraci 4x4 s technologií MIMO poskytnout propustnost až 1734 Mb/s v samotném 5GHz pásmu, což dle výrobce dokáže jako jediné zařízení svého druhu na světě. Vedle toho má k dispozici také AiRadar, který dokáže přizpůsobit "vyzařovací diagram", aby byl pokryt prostor na ploše až 465 metrů čtverečných.

Co se týče režimu multimediálního mostu, ten prostě poslouží k tomu, aby zařízení vybavené pouze Ethernetem se mohlo zapojit do bezdrátové sítě a režimu přístupového bodu poslouží k vylepšení možností stávajícího routeru, a to právě o využití 5GHz pásma. S danou propustností pak nebude problém streamovat i video v rozlišení 4K/Ultra HD, tím méně pak připojit herní konzole pro online hraní.

Zatízení pak má k dispozici vlastní gigabitový switch s celkem pěti porty RJ-45, takže na ně můžeme připojit celkem pět dalších zařízení přímo přes kabel. Pro budoucnost Asus slibuje podporu technologie MU-MIMO, kterou přinese některý z příštích firmwarů, čímž se má ještě navýšit výkon při komunikaci s více zařízeními. Dále můžeme zmínit indikátory kvality signálu, konkrétně pět LED na předním panelu, které ukazují sílu Wi-Fi signálu, což se bude hodit pro režim multimediálního mostu.


Základní specifikace ASUS EA-AC87:
  • Wi-Fi - Jednopásmové 5GHz
  • 802.11ac (5 GHz) – datová propustnost až 1 734 Mb/s
  • Porty - 5× port 10/100/1000 Mb/s LAN
  • Antény- 4× externí odnímatelná anténa
  • Správa - Webové rozhraní ASUSWRT pro nastavení
  • Hmotnost - 480 g
  • Rozměry - 160 x 160 x 40 mm

Novinka se již prodává za 3 499 Kč, resp. 127,90 euro s DPH, ovšem na trhu je k dispozici i levněji.

Zdroj: TZ Asus

Asus EA-AC87
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek