www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus HyperXpress: jeho první SSD se SATA Express

Asus HyperXpress: jeho první SSD se SATA Express
, , aktualita
Základní desky s čipovými sadami Intel 9 Series budou první, které běžně nabídnou rozhraní SATA Express, které nabídne podstatně vyšší propustnost než klasické SATA 6 Gbps. Asus se přitom rozhodl, že sám nabídne příslušné SSD.reklama
Je trošku divné, že ačkoliv jsou již za dveřmi základní desky vybavené rozhraním SATA Express, výrobci samotných SSD s tímto rozhraním se zatím na trh moc nehrnou. Možná že v tom Asus viděl skulinku, a proto se rozhodl ve spolupráci s firmou Kingston uvést na trh svůj model HyperXpress. Nicméně před vypuštěním nových desek na trh máme v pořadníku ještě Computex 2014 a právě tam by se mohly jako jedno z hlavních témat objevit SSD pro SATA Express nebo M.2.

Rozhraní SATA Express není nic jiného než spojení obou známých rozhraní, čili SATA a PCI Express, přičemž z každého je využita vhodná vlastnost. SATA dodá standardní protokol a zpětnou kompatibilitu a PCI Express dodá vysokou propustnost. Tu by měly zajistit konkrétně dvě linky PCI Express 3.0 s celkovou propustností 16 GT/s (1969 MB/s), což je tedy výrazně lepší než u aktuálního standardu SATA.

Asus HyperXpress je v podstatě taková skládačka. Uvnitř se totiž nachází dvě karty SSD Kingston s rozhraním mSATA 6 Gbps, které jsou zapojeny v poli RAID 0 a spojeny speciálním kontrolerem, který pochází z dílen firmy ASMedia. Počítač bude zařízení vidět prostě jako jeden disk, takže vše potřebné si jinak zajistí SSD samo. Asus zatím ukázal jen prototyp ve velmi raném stádiu vývoje a říká, že budoucí verze dostanou možnost využít také SSD ve formátu M.2, která nabídnou ještě vyšší výkon.

Ten by se v případě představeného HyperXpress měl ideálně rovnat dvojnásobku výkonu jednoho použitého SSD, alespoň v některých případech. Nicméně dle zveřejněných textů je nárůst v sekvenčních operacích 1,36 až 1,55násobný.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti
Už po nástupu pascalové karty TITAN X bylo jasné, že si NVIDIA někdy přichystá také její čistě herní verzi, kterou už můžeme označit za GeForce GTX 1080 Ti. Ta má dle aktuálních informací nastoupit v lednu vybavená GPU GP102.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala,  3 komentáře
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek