Asus Maximus VII Impact: Mini ITX s pěti přídavnými deskami

Asus Maximus VII Impact: Mini ITX s pěti přídavnými deskami
, , aktualita
Asus se rozhodl přinést na trh malou základní desku formátu Mini ITX, kterou můžeme osadit až pěti přídavnými deskami, jež poslouží k různým účelům. Maximus VII Impact je tak velmi dobře vybavený model.reklama
Asus Maximus VII Impact se tedy snaží nabídnout mnoho, ale má k tomu jen omezený prostor daný formátem Mini ITX. Řešením je tak použít přídavné karty, které zasuneme do připravených slotů, a těch zde může být celkem pět. Samotná deska je přitom vybavena čipovou sadou Intel Z97 Express, a tak je připravena pro aktuální procesory Haswell i budoucí Broadwell.

Mezi přídavné desky patří jednak největší modul s vlastním chladičem, který nese osmifázový systém napájení procesoru. Dále tu je malá deska ImpactControl II, která obsahuje tlačítka Power, Reset, Clear CMOS a ROG Connect i číslicový displej systému diagnostiky, přičemž toto vše je přístupné na zadním panelu. Další malá deska Impact Coolhub je hned vedle ní a ta obsahuje dva 4pinové konektory pro PWM ventilátory a nabídne rovněž jistý režim LN2, který využijete v případě, že byste se pokoušeli o chlazení tekutým dusíkem.

Deska mPCIe Combo IV je v podstatě adaptér, jenž má na jedné straně slot mPCIe x1 (ten je již zabrán dodávaným modulem s Wi-Fi 802.11ac) a na druhé straně je slot M.2 se čtyřmi linkami PCI Express 2.0. Nakonec je to audio deska SupremeGX Impact II s vlastním kodekem a elektromagnetickým odstíněním, která slibuje kvalitní kondenzátory a odstup signálu od šumu 110 dBA.

Pro napájení se využije 24pinový ATX a 8pinový EPS, jež jsou příhodně hned vedle sebe. Pak se našlo místo už jen pro dva sloty pamětí DDR3, ale to je u Mini ITX standard a samozřejmě nesmí chybět PCI-Express 3.0 x16. Vedle M.2 můžeme k připojení úložných zařízení využít čtyři porty SATA 6 Gbps a nakonec můžeme zmínit gigabitový Ethernet od Intelu, HDMI, DisplayPort, optický S/PDIF, šest USB 3.0 a několik dalších USB 2.0.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře