www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus MG28UQ: nový Ultra HD monitor z řady ROG

Asus MG28UQ: nový Ultra HD monitor z řady ROG
, , aktualita
Společnost Asus zařadila do své rodiny Republic of Gamers (ROG) nový LCD monitor. Jedná se o model MG28UQ, který je založen na 28palcovém panelu s rozlišením Ultra HD. Určen je tak především pro herní sestavy.reklama
A na těchto herních sestavách bychom měli dle Asusu hrát nejlépe akční hry, kde je důležitá co nejkratší odezva pro ostré zobrazení. Model MG28UQ je tedy založen na panelu typu TN, který dosahuje odezvy 1 ms, ale zase má pozorovací úhly pouze 170° horizontálně a 160° vertikálně s obvyklým problémem měnících se barev a invertované černé. Monitory s panely TN ale také bývají levnější než modely s IPS či VA.

Asus MG28UQ má tedy na svém 28" panelu rozlišení 3840 x 2160 a 10bitové barvy (1,07 miliardy odstínů). Maximální jas je 330 cd/m2 a dynamický kontrast dosahuje poměru milion ku jedné.

Samozřejmostí je už LED podsvícení, které nemá poblikávat (flicker-free) a dále tu je nabídka různých herních funkcí jako třeba OSD zaměřovače, čítač snímků za sekundu, časovač a také několik přednastavených režimů v rámci GameVisuals, které se budou hodit pro různé hry (FPS, RTS, simulátory, atd.). Signál můžeme přivést pomocí rozhraní HDMI 2.0, dvou HDMI 1.4a neebo DisplayPort 1.2 a vedle toho tu je také dvouportový hub s USB 3.0. Cenu nám Asus neprozradil.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek