Asus odhalil desku B85-Pro Gamer v černé a červené

Asus odhalil desku B85-Pro Gamer v černé a červené
, , aktualita
Společnost Asus zařazuje do své nabídky novou základní desku vyvedenou v černo-červené kombinaci, která je určena pro herní sestavy, ale není součástí série Republic of Gamers. To znamená i jednu věc, a sice rozumnou cenu.reklama
Nápad vyrábět základní desky, které mají lahodit hráčovu oku a přitom moc neodlehčí jeho peněženku, Asus tak trochu odkoukal od MSI. Jeho nejnovější B85-Pro Gamer tak neobsahuje ty nejlepší technologie a vlastnosti, jaké nabízí základní desky série Republic of Gamers, ovšem vypadá to, že její PCB vychází ze základní desky Z87-A.

Deska také krom jiných červených doplňků má dnes často využívanou "LED cestičku", která nad rozšiřujícími porty odděluje zvukové obvody od zbytku desky. Ta je v tomto případě jasně vidět i nepodsvícená v podobě červené křivky.

Asus B85-Pro Gamer je deska formátu ATX, která využívá 8fázové VRM napájení pro socket LGA 1150. Ten je napojen na čtyři sloty DDR3 DIMM a jeden PCI Express 3.0 x16. Vedle něj tu je další dlouhý PCI Express, ovšem to je ve skutečnosti verze 2.0 se čtyřmi linkami a napojen je na čipovou sadu B85. Krom toho tu jsou ještě dva PCI Express 2.0 x1 a tři PCI.

Disky a další úložná zařízení připojíme na čtyři SATA 6 Gbps či dva SATA 3 Gbps, obrazové výstupy zahrnují DVI, D-Sub a HDMI, i když v případě herního počítače zůstanou nevyužity a pak je dobrou zprávou využití ethernetového kontroleru Intel I217V GbE a audioa SupremeFX s 300ohmovým sluchátkovým zesilovačem od Texas Instruments a odstupem signálu od šumu 115 dBA.

Do softwarové výbavy patří GameFirst II pro prioritizaci provozu na síti, Ai-Suite 3 pro nastavení, ovšem vzhledem k použité čipové sadě tu nejsou žádné nástroje pro přetaktování. Asus zatím nezveřejnil cenu ani informace o dostupnosti, ale dá se předpokládat, že svou novou desku cenově postaví proti MSI B85-G43 Gaming či ASRock B85 Fatal1ty Killer. To by znamenalo cenu cca 2200 Kč s DPH.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář