Asus odhalil dvě desky pro AMD AM1

Asus odhalil dvě desky pro AMD AM1
, , aktualita
Vedle ostatních firem představujících své modely základních desek s novým socketem AMD AM1 nesmí chybět ani Asus, který si připravil dva modely. Jeden je formátu Mini-ITX a druhý Micro-ATX a oba mají dorazit v dubnu.reklama
Asus dal svým základním deskám pro procesory AMD Kabini pro socket AM1 označení AM1M-A a AM1I-A. První je tak deska s formátem Micro-ATX a druhá Mini-ITX, přičemž obě využívají známé firemní technologie jako 5X Protection, firemní UEFI BIOS a určeny jsou jak jinak pro levná a nízkovýkonná domácí PC.

5X Protection slouží k ochraně desky před elektrostatickými výboji, zkraty a jinými hrozbami. Desky také využívají kondenzátory s pevným dielektrikem a pokud mě nešálí zrak, tak mají pro procesor připravené dvoufázové napájení DIGI+. Obě také nabídnou dva zadní porty USB 3.0 a dva SATA 6 Gbps , čili se drží nabídky samotných APU Kabini.

Asus AM1M-A má ale navíc dva porty PCI Expres x1 a v dolní části množství headerů s paralelním a sériovým rozhraní, dalšími USB 2.0 a také připojením pro TPM. Jinak má velmi podobnou nabídku zadních portů jako AM1I-A, a to jeden kombinovaný PS/2, čtyři USB 2.0, dva USB 3.0, obrazová rozhraní D-Sub, DVI a HDMI, gigabitový Ethernet a tři audio konektory.

Menší Asus AM1I-A má tedy velmi podobnou nabídku portů, jen trošku jinak poskládanou a patří do ní také sériový port, který má větší deska vyveden pouze na headerech. Obě desky jsou jinak napájeny klasicky pomocí konektorů ATX a EPS.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře