Asus oficiálně uvádí nadupanou Maximus VII Impact

Asus oficiálně uvádí nadupanou Maximus VII Impact
, , aktualita
Asi žádná jiná základní deska formátu Mini ITX nabízí takovou výbavu jako Asus Maximus VII Impact, která má jako doplněk určeno hned pět přídavných desek. Určena je pro procesory Intel Core Haswell a Broadwell.reklama
Asus Maximus VII Impact je tedy deska malého formátu, která nedostatek místa na sobě kompenzuje právě tím, že využívá přídavné karty. Je to třeba napěťový regulátor Impact Power II, který se stará o napájení procesoru, pak je tu samostatná zvuková karta SupremeFX Impact II, Intel Gigabit Ethernet se síťovou technologií GameFirst III, modul mPCIe Combo IV nabízející dvoupásmové bezdrátové připojení Wi-Fi 802.11ac nebo rozhraní M.2 x4 s přenosovou rychlostí až 32 Gb/s.

Deska je tedy určena pro malé, ale výkonné sestavy založené na procesoru Intel Haswell, Haswell Refresh nebo Broadwell, přičemž nebude žádný problém využít ani nejvýkonnější modely Devil's Canyon, pokud jim tedy zajistíme dostatečné chlazení. Pro paměti DDR3 jsou připraveny dva moduly DIMM a grafickou kartu můžeme zasunout do plnohodnotného slotu PCI Express 3.0 x16.

Na zadním panelu si našel místo další modul s POST číslicovým displejem a dále tlačítky Reset, Clear CMOS a ROG Connect. Na samotné desce hned vedle paměťových slotů máme velké červené tlačítko Start pro zapnutí počítače. Mezi zadními porty pak máme ještě HDMI, DisplayPort, po čtyřech portech USB 3.0 a 2.0, kombinovaný PS/2 pro klávesnici a myš, RJ-45 gigabitového Ethernetu a tři audio konektory.

Cena desky, která se na českém a slovenském trhu objeví v září, je 5 990 Kč (214,90 euro) s daníModelROG Maximus VII Impact
ProcesorPatice LGA 1150 pro procesory 4., nové 4. a 5. generace Intel Core i3, i5, i7, Pentium a Celeron
Čipová sadaIntel Z97 Express
PaměťDvoukanálová architektura; 2 sloty DIMM, max. 16 GB, DDR3 3300+ MHz (přetakt.)

Podpora pamětí Intel Extreme Memory Profile (XMP)

Rozšiřující sloty1× PCI Express 3.0/2.0 x16

1× Mini-PCI Express 2.0 (na předinstalovaném modulu mPCIe Combo IV)

GrafikaIntegrovaný grafický procesor Intel HD Graphics

DisplayPort 1.2 s maximálním rozlišením 4096 × 2160 (4K × 2K) při frekvenci 24 Hz a 3840 × 2160 při frekvenci 60 Hz

HDMI s maximálním rozlišením 4096 × 2160 (4K × 2K) při frekvenci 24 Hz / 2560 × 1600 při frekvenci 60 Hz

Intel InTru 3D / Quick Sync Video / Clear Video HD Technology / Insider

Úložiště4× port SATA 6,0 Gb/s

1× PCI Express 3.0 x4 M.2 Socket 3 s M Key (na kartě mPCIe Combo IV), podpora jednotek SSD typu 2242/2260/2280/22110

Síťové připojení / LANŘadič Intel I218-V Gigabit LAN s technologiemi GameFirst III a ASUS LANGuard
USB6× port USB 3.0 (4 na zadním panelu, 2 na desce)

6× port USB 2.0 (4 na zadním panelu, 2 na desce)

Exkluzivní funkce ROGImpact CoolHub

SupremeFX Impact II

Impact Power II

mPCIe Combo IV (karta mPCIe/M.2)

KeyBot

Rozměry / FormátMini-ITX, 17 × 17 cm


Zdroj: TZ Asus
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik