Asus oznámil upgrade BIOSu, který přinese podporu Intel Broadwell

Asus oznámil upgrade BIOSu, který přinese podporu Intel Broadwell
, , aktualita
Asus je prvním výrobcem základních desek, který oficiálně oznámil podporu přicházejících procesorů Intel Broadwell na svých stávajících deskách. Postačí k tomu upgrade BIOSu, který je už nyní dostupný na stránkách Asusu.reklama
5. generace procesorů Intel Core pomalu, ale jistě přichází na trh. Již zde máme úsporné procesory Broadwell-U nebo mobilní Core-M, ty však nemají socketové verze, nýbrž se rovnou pájí na desku. Desktopové čipy včetně socketových verzí jsou ale už za dveřmi.

Již loni Intel oznámil, že socketové verze nových Braswellů budou využívat stejný socket jako současná generace Haswell, tedy LGA 1150. Stejně tak i nejnovější čipové sady Intel 9 series by měly podle informací Intelu podporovat novou 5. generaci Core. (Nový socket LGA 1151 má přijít až s další generací v podobě Intel Skylake.) Upgradu z Haswell na Broadwell by nám tedy, máme-li základní desku s chipsetem Intel H97 nebo Z97, nemělo nic bránit.

Asus tato tvrzení potvrzuje a vydal pro většinu svých desek se zmiňovanými chipsety update BIOSu, který zajistí podporu nových procesorů.

I samotný proces by měl být jednoduchý, jelikož Asus vybavuje většinu svých desek funkcí "Asus USB BIOS Flashback", která umožní updatovat BIOS z USB flash disku bez nutnosti připojení CPU či pamětí, což je velmi užitečná funkce. Představme si např., že jsme zakoupili nový procesor současně s deskou, která ještě nemá aplikovaný update BIOSu a je tak s novým CPU nekompatibilní. Museli bychom si kvůli samotnému updatu sehnat a připojit starší procesor z řady Haswell.

Zdroj. Tom's Hardware
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář