www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus Pen Stick: 14nm Cherry Trail v HDMI "tyčce"

Asus Pen Stick: 14nm Cherry Trail v HDMI "tyčce"
, , aktualita
Nabídka těch nejmenších počítačů se 14nm procesory x86 se nám dále rozšiřuje o Asus Pen Stick. Jedná se tedy o dalšího konkurenta pro Intel Compute Stick a jiné počítače, které se zasunují přímo do portu HDMI.reklama
Asus Pen Stick se ale chlubí platformou Intel Cherry Trail, čili budou vybaveny některým ze 14nm procesorů Atom x5-Z8300, x5-Z8500 nebo x7-8700. Všechny mají SDP 2 W a čtyři jádra architektury Airmont, takže záleží pouze na firmě Asus, který z nich si vybere. Jednotlivé procesory se liší především ve frekvenci jader, která začíná na 1,44 GHz, využívá turbo a to končí až na 2,4 GHz u nejlepšího Atom x7. Ten také nabídne o 100 MHz vyšší maximální frekvenci svého grafického jádra, které disponuje 12 shadery a společně s výkonnějším Atomem x5 také dvoukanálový paměťový řadič pro LPDDR3-1600. Atom x5-Z8300 má pouze jednokanálový řadič.

Co se týče dalších specifikací, pak krom Intel Cherry Trail tu máme 2 GB operační paměti, 32GB paměti Flash, 802.11b/g/n Wi-Fi a Bluetooth 4.0, HDMI plné velikosti s krytkou, čtečka karet Micro SD, dva porty USB 2.0 plus micro USB pro napájení, kombinovaný 3,5mm konektor pro slluichátka a mikrofon, podsvícený vypínač a samozřejmostí je podpora Windows 10. Celý počítač má rozměry 121 x 32 x 14 mm.

Ve srovnání s Intel Compute Stick je tak krom novější generace procesorů výhodou mluvící ve prospěch Pen Stick ještě to, že má dva USB plné velikosti. Vypadá to také, že Asus využívá zcela pasivní chlazení, ale je otázka, jak se to podepíše na výkonu procesoru, zda tedy nebude trošku omezeno jejich turbo.

Asus Pen Stick dorazí na trh v posledním letošním kvartálu za cenu 150 USD, což je stejná částka, jakou dnes dáme za Compute Stick. Uvidíme ale až později, v jaké konfiguraci přijde. Očekávat můžeme již předinstalovaný systém Windows 10, který v tu dobu už dávno bude na trhu.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek