www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus představil Zen all-in-one: i7, GeForce a až 32 GB RAM

Asus představil Zen all-in-one: i7, GeForce a až 32 GB RAM
, , aktualita
Na Computexu Asus neodhalil jen zařízení do série ROG, ale ukázal i Zen AiO mířící do nejvyššího segmentu. Disponují například RealSense 3D kamerou, konektorem USB 3.1 Typem-C nebo SSD až do kapacity 512 GB.reklama
Asus se na Computexu v Taipei předvedl i v mobilním segmentu, kde na Zensation ukázal ZenFone 2 Selfie, ZenWatch 2 nebo několik tabletů s Androidem. Tím ale ani zdaleka neskončil příval novinek, obzvláště, když se pro Asus jedná o domácí výstavu.

Byla představena dvojice Zen AiO, 23,8palcový Zen AiO Z240IC a 21,5palcový Zen AiO Z220IC. Protože značka Zen je spojována s nejkvalitnějšími produkty, ani tyto all-in-one nevybočují z řady. Nabídnou tělo z jednolitého kusu hliníků a z přední strany jsou kryty sklem od kraje ke kraji. Displeje jsou samozřejmě dotykové a nabízí Full HD rozlišení.

Oba modely nabídnou několik verzí. Odhaleny byly pouze komponenty, z níž se budou skládat ty nejvybavenější verze. V praxi to znamená výkonný procesor Intel Core i7, grafickou kartu GeForce GTX 960M, až 32 GB paměti RAM, až 512 GB na SSD nebo PCI Express 3.0 x4.

To ale samozřejmě není vše, Asus ještě připravil několik novinek, kterými tato zařízení předčí lecjakou konkurenci. První z nich je špičkové ozvučení, na každé straně se objeví 3 reproduktory, celkový výkon audia bude 16 W. Příjemné je vidět i poměrně nové USB 3.1, Typ-C, které by podle Asusu mělo být až dvakrát rychlejší než trojková verze. Navíc se jedná o verzi, kdy konektor lze do počítače zastrčit oběma směry. Po MacBooku a Nokii N1 se jedná o další z mnoha zařízení, která nabízí tento standard.

Další zajímavost je přítomnost RealSense 3D kamery od Intelu na větším z dvojice základních modelů. Umožňuje například ovládat počítač gesty nebo 3D skenování. Asus také přidal zajímavé funkce pro mikrofony. Například vyčištění zvuku od šumu, ale hlavně se zaměřil na to, aby Cortana bezpečně rozpoznala všechny příkazy.

Asus bohužel neřekl, kdy ani za kolik budou nové all-in-one počítače k dispozici. Cena nebude nízká vzhledem k výbavě. Dostupnost se očekává i v České republice.

Zdroj: CNET.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Dnes,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře