www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus připravil R7 265 s chlazením DirectCU II

Asus připravil R7 265 s chlazením DirectCU II
, , aktualita
AMD před několika dny představilo pro svůj mainstreamový segment novou kartu Radeon R7 265, na což ihned reagovali její partneři představením nových modelů. Nyní se podíváme na jeden speciální kousek od Asusu.reklama
Zajímavou verzi si tedy připravil Asus, který svůj R7 265 vybavil výkonným chladičem DirectCU II, což umožní pomýšlet na výšší pracovní frekvence. Jedná se o model s prostým označením ASUS Radeon R7 265 DirectCU II, jehož chladič vypadá v porovnání s referenčním od AMD velmi výkonně.

Asus se jako obvykle chlubí, že jeho DirectCU II zajistí lepší i tišší chlazení, a to v tomto případě dokonce 3x tišší a o 20 procent výkonnější v porovnání s referenčním chladičem. Využity jsou zde také komponenty řady Super Alloy Power, jež mají zajistit dlouhou životnost karty a kvalitní napájení.

Nicméně v ostatních ohledech tato karta nabízí to, co základní verze. Máme tu tedy AMD Radeon R7 265 GPU s 1280 Stream procesory na základní frekvenci 900 MHz s turbem na 925 MHz, k tomu 2 GB paměti GDDR5 na 256 bitové sběrnici a taktu 5600 MHz efektivně. Karta je kompatibilní se sběrnicí PCI Express 3.0, API DirectX 11.2 a OpenGL 4.3 a obsahuje po jednom rozhraní DVI-D, DVI-I, HDMI a DisplayPort.

Nicméně takty si můžeme sami navýšit pomocí softwaru GPU Tweak, který umí upravit také napětí, otáčky ventilátorů a prahy pro spotřebu. Obraz přes Internet pak můžeme živě streamovat pomocí nástroje GPU Tweak Streaming. Otázkou je cena a dostupnost této karty.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře