www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus ROG Ares III: dvě R9 290X chlazené vodou

Asus ROG Ares III: dvě R9 290X chlazené vodou
, , aktualita
Společnost Asus vyrukovala s další verzí grafické karty Ares, tentokrát s pořadovým číslem tři. Chlubí se rovnou dvěma grafickými čipy AMD Radeon R9 290X, které jsou přetaktovány na 1030 MHz.



reklama
ASUS ROG Ares III má být tedy nejrychlejší vodou chlazená grafická karta, i když jde v podstatě o to samé, co nabízejí dvoučipové Radeony R9 295X2. Jejich čipy pracují na 1018 MHz, zatímco GPU v Ares III jsou taktována na 1030 MHz. Co se týče paměťového subsystému, pak ten má Ares III stejný jako klasický Radeon R9 295X2, čili je vybaven celkem 8 GB paměti pracující na 5000 MHz.





Pak už se můžeme podívat na ceny. Cena dvoučipového Radeonu nedávno výrazně klesla, a to z 1500 USD na 1000 USD, což už se projevilo i v českých obchodech, ale bohužel ne ve všech. Můžeme tak sehnat R9 295X2 už za 29.000 Kč s daní, s čímž tedy ROG Ares III nemůže moc soupeřit, protože jeho cenu Asus stanovil na 42.000 Kč. Rozdíl třinácti tisíc už snadno pojme i pořádný vodní blok, jímž je Ares III vybaven.

Novou kartu od Asusu tedy nemůžeme používat samotnou, ale musíme ji napojit na systém vodního chlazení, což představuje další případnou investici. Karta se ale chlubí také 16fázovým napájením Digi+ VRM s kondenzátory Black Metallic. Samozřejmostí pak je nástroj GPU Tweak pro nastavení taktu, napájecího napětí a ovlládání chlazení. A jako obvykle máme možnost živě streamovat obsah obrazovky přes internet a do videa vložit obraz webkamery, text či obrázky.


Název modelu
ARESIII-8GD5
Grafické jádro
AMD Radeon R9 290X ×2
Standard sběrnice
PCI Express 3.0
OpenGL
OpenGL 4.4
Grafická paměť
8 GB GDDR5
Takt jádra
1030 MHz
Takt paměti
5000 MHz
Rozhraní paměti
512bitové ×2
Digitální maximální rozlišení
4096 × 2160
DVI výstup
1× nativní Dual link DVI-D
Výstup HDMI
1× nativní HDMI
HDCP kompatibilní
Ano
DisplayPort
1× nativní DisplayPort 1.2
Přibalené adaptéry/kabely
3× napájecí kabel

1× odměna v podobě herního poukazu AMD Radeon Gold

2× připojovací závit G1/4

1× 8GB ROG USB flash disk

Přibalený software
Ovladače a utility ASUS

GPU Tweak

Rozměry
5,67 × 11,81 palců


Zdroj: TZ Asus
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik