www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus ROG G11: rozumné herní PC

Asus ROG G11: rozumné herní PC
, , aktualita
V první dnešní aktualitě se podíváme na další herní produkt společnosti Asus. Je to herní PC ROG G11 vybavené nejnovějším hardwarem, které nám rozpočet nezruinuje, neboť Asus nevsadil na to nejlepší, co je dnes dostupné.reklama
Nejdříve se tedy podívejme na herní desktop Asus ROG G11, který je prý zaměřen na příležitostné hráče, i když tedy v jejich případě bychom si představili spíše slabší sestavu. Však G11 je založen na procesoru Core i7-6700 a grafické kartě NVIDIA GeForce GTX 980, takže se nedá označit za běžný herní počítač. Na druhou stranu to není ani hi-end.

Asus pro G11 vytvořil designovou herní skříň ve stylu ROG, jejíž návrh je prý inspirován Mayskými znaky, přičemž atmosféru při hraní pak dotvoří barevné LED efekty. Uživatel také bude moci zapojit aplikaci Asus Aegis II, která podobně jako Gamecaster umožní záznam a sdílení průběhu hry.

Podívejme se ale spíše na hardwarovou nabídku. Té tedy vévodí procesor Core i7-6700, jenž v porovnání se svým bratříčkem Core i7-6700K neumožní změnu násobiče, ale také má podstatně nižší pracovní takty. Začíná už na 3,4 GHz a končí na 4 GHz (model K má 4 až 4,2 GHz), ale zato má snížené TDP 65 W oproti 91 W. Asus pak logicky vybral desku (neupřesněný typ) s čipovou sadou Intel H170, neboť čipset Z170 umožňující přetaktování by byl zbytečný luxus. Na druhou stranu má tento čipset i o 4 linky PCIe 3.0 méně a nepodporuje rozdělení PCIe linek procesoru mezi dvě či tři karty. S obojím se ale běžný uživatel spokojí, zvláště když je taková deska zahrnuta v již hotové sestavě.

NVIDIA GeForce GTX 980 dokáže nabídnout dostatečný výkon pro hraní i ve vyšších rozlišeních než Full HD a především jí bychom pak měli podřídit výběr monitoru. Dále tu máme na výběř až 32 GB paměti DDR4-2133, maximálně 3TB disk a 256GB SSD. To může být v podobě karty pro M.2 a jeho PCIe 3.0 x4, ale přesný typ Asus opět neuvedl. Zmínit můžeme ještě rozhraní USB 3.1 gen2 s propustností 10 Gbps, mechaniku Blu-ray, přičemž všechno bude energií zásobit 500W zdroj a jako OS se uplatní Windows 10.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik