www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus ROG Gladius: jednoduchá herní myš

Asus ROG Gladius: jednoduchá herní myš
, , aktualita
Společnost Asus možná neznáte jako tradičního výrobce počítačových myší, ale i tato firma jich má několik v nabídce a v minulosti už vyrobila také herní modely, na něž nyní navazuje nový model Republic of Gamers (ROG) Gladius.reklama
Asus Republic of Gamers Gladius dle zprávy patří mezi tzv. claw-grip myši, na což jeho dlouhé tělo tedy příliš nevypadá. Takové myši totiž mají spíše krátké a vysoké tělo, neboť nejsou určeny k tomu, aby vyplnily celou dlaň ruky, ale k tomu, aby je uživatel uchopil pouze konečky prstů. To obvykle umožní dosáhnout vysoké přesnosti, ale pouze s omezeným dosahem. Gladius byl také označen za konkurenta myší Razer Deathadder 2013 a SteelSeries Rival, které mají podobně tvarovaná těla.

Tělo myši Gladius bude lépe vyhovovat pravé ruce, a to především díky bočním tlačítkům.Těch je tu tedy celkově pět, když počítáme kolečko, a pak tu máme ještě jedno před kolečkem, které je vyhrazeno pro změnu rozlišení dpi. Celkové rozměry myši jsou 126 x 67 x 45 mm a hmotnost 116 gramů.

Uvnitř myši se nachází senzor s rozlišením 6400 dpi, který zvládne akceleraci 50 G a rychlost pohybu 200 ips (508 cm/s). Samozřejmostí jsou hladké teflony na spodní straně a specialitkou zase odpojitelný USB kabel, přičemž ty se v balení nachází dva. Jeden má pletenou bužírku a druhý klasickou hladkou.

Gladius je tedy celkem jednoduchou herní myší, která se bude hodit pro akční tituly. Otázkou je datum její dostupnosti a cena.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře