www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus ROG Horus GK2000: hi-end herní klávesnice

Asus ROG Horus GK2000: hi-end herní klávesnice
, , aktualita
Asus si připravil novou herní klávesnici s označením Horus GK2000, která patří do rodiny ROG. Jde o mechanickou klávesnici s kovovým tělem, která nabídne podsvícení a bohatou výbavu. Co to tedy všechno je?reklama
Asus ROG Horus GK2000 ale není klávesnice pro široké řady uživatelů, ale jen pro toho, kdo je ochoten si připlatit. Její doporučená cena je 6779 Kč nebo 251 euro s DPH, takže tady už se dostáváme do cenové hladiny, kde už se můžeme rozhodovat mezi klávesnicí a slušně výkonným procesorem nebo grafickou kartou.
- klikněte pro zvětšení -


Za své peníze dostaneme hliníkovou klávesnici s broušeným nebo pískovaným povrchem a odnímatelnou podložkou pod zápěstí. Pouze základna klávesnice je vyrobena z plastu. Vedle toho tu máme také odnímatelnou opěrku pro mobilní telefon a uvnitř se nachází 32bitový procesor se 4 MB paměti, což je více než dost pro uložení profilů a jiného nastavení.

Výbava zahrnuje také pět kláves určených pro makra, další tlačítka pro ovládání multimédií a zvuku včetně otočného ovladače hlasitosti a pak tu je také USB hub se dvěma porty (bohužel pouze 2.0) a také dva zvukové konektory pro sluchátka a mikrofon. Červené podsvícení si budeme moci také přizpůsobit, přičemž Asus mluví o pěti přednastavených režimech a jednom uživatelském. V tom si budeme moci určit, které jednotlivé klávesy mají a nemají být podsvíceny.

Klávesnice ROG Horus GK2000, jak už barva podsvícení napovídá, využívá tlačítka Cherry MX Red se zdvihem 4 mm, lineárním průběhem stisku a odporem 45 gramů. Jde o osvědčená tlačítka s životností 50 milionů stisků. Samozřejmostí je u této klávesnice N-Key Rollover (NKRO).

Uživatel dostane také pro přenášení neoprenové pouzdro s měkkou podšívkou a vnitřními přihrádkami pro drobné příslušenství.


ROG Horus GK2000
Rozhraní
USB 2.0 (1 000 Hz) s funkcí NKRO (lze vypnout)
Rozložení
104 standardních kláves + 5 kláves pro makra (vlevo) + klávesa ROG (vpravo) + ovladače hlasitosti a podsvícení (vpravo)
Tlačítka klávesnice
Mechanické Cherry MX Red 45 g, zdvih pro sepnutí 2 mm, zdvih 4 mm
Ovladač hlasitosti
Neomezený kolečkový regulátor (posouváním lze zesilovat/ztlumovat podsvícení)
USB
2× USB 2.0
Zvukový port
1× zvuk
1× mikrofon
Podporované
operační systémy
Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8 / Windows 8.1 / Windows 10 32bitový/64bitový
Přibl. rozměry
52,65 × 17 × 4,9 mm

Opěrka dlaní: 47,2 × 8,3 × 2,4 cm

Kabel
180cm oplétaný kabel
Klávesy
Akrylonitril-butadien-styrenové (ABS) s UV povrchovou úpravou
Materiál
3mm broušený hliník
3mm pískovaný hliník

Spodní strana z ABS

Hmotnost
1 700 g


Zdroj: TZ Asus
Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek