www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus ROG Matrix GTX 980: přetaktovaná i tichá

Asus ROG Matrix GTX 980: přetaktovaná i tichá
, , aktualita
Asus se pochlubil svým nejnovějším přírůstkem do rodiny Republic of Gamers, a to kartou ROG Matrix GTX 980. Ta má nabídnout tiché chlazení a široké možnosti pro přetaktování, přičemž využívá chlazení DirectCU II.reklama
Nová karta od Asusu je tedy vybavena čipem NVIDIA GeForce GTX 980, o jehož teplo se postará chlazení DirectCU II, ventilátor s technologií CoolTech pak tu je také funkce Memory Defroster. Ta je určena pro pokusy o přetaktování s využitím tekutého dusíku a umožní rychle ohřát paměti, prý pro zajištění stability.

Pokud se při přetaktování snad něco nepovede, může posloužit Safe Mode, který stiskem jednoho tlačítka obnoví výchozí nastavení BIOSu karty. Její součástí jsou také napěťové regulátory (VRM) Digi+ Super Alloy Power, kondenzátory Black-Metallic s výdrží 10 tisíc hodin při nejvyšší povolené teplotě a karta celkově využívá 14fázové napájení.

Asus dále uvádí, že grafické čipy jsou pečlivě vybírány tak, aby zvládly vyšší pracovní frekvence. Ve výchozím nastavení musí zvládnout frekvenci až 1342 MHz, což je o 126 MHz více než u referenčního modelu. Díky tomu karta nabídne až o 13 % vyšší výkon.


ASUS ROG MATRIX-GTX980-P-4GD5
Grafické jádroNVIDIA GeForce GTX 980
Standard sběrnicePCI Express 3.0
OpenGLOpenGL 4.4
Grafická paměť4 GB GDDR5
Zvýšený takt GPU 1342 MHz
Základní takt GPU 1241 MHz
Takt paměti7010 MHz (GDDR5)
Paměťové rozhraní256bitové
Max. digitální rozlišení 4096 × 2160
DVI výstup1× nativní Dual-link DVI-I
HDMI výstup 1× nativní HDMI 2.0
HDCP kompatibilníAno
DisplayPort3× nativní DisplayPort
Přibalené adaptéry/kabely1× napájecí kabel, 1× kovová nálepka ROG
Přibalený softwareOvladače a obslužné programy ASUS
GPU Tweak
Rozměry29,72 x 15,2 x 4,06 cm


Zdroj: TZ Asus

Asus MATRIX-GTX980-P-4GD5
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře