Asus ROG Maximus VIII Hero Alpha: alfasamec své řady

Asus ROG Maximus VIII Hero Alpha: alfasamec své řady
, , aktualita
Asus si připravill vylepšenou verzi desky ROG Maximus VIII Hero, která dostala označení Alpha a uvádí, že tato novinka staví na nejpopulárnějším aktuálním modelu řady Maximus a přidává "podstatná vylepšení".reklama
Asus ROG Maximus VIII Hero Alpha je deska formátu ATX vybavená čipovou sadou Intel Z170 a socketem LGA 1151 pro procesory Skylake. Využívá již notoricky známou technologii 5-Way Optimization pro ladění výkonu, šetření energií, chlazení a také do tohoto systému spadá herní audio a síť. Využije se zde Pro Clock a TurboV Processing Unit (TPU) pro jemné nastavení frekvence Base Clock, což je využitelné pro přetaktování, stejně jako Intel Extreme Memory Profile (XMP) nebo T-Topology pro navýšení taktu pamětí DDR4 až na 3800 MHz.

Dále nám ROG Maximus VIII Hero Alpha nabídne dva sloty U.2 s podporou NVMe, RAID a propustností až 32 Gb/s. Ostatní zařízení mohou být připojena přes staré známé porty SATA 6 Gbps. Zmínit musíme také USB 3.1 typu C na zadním panelu s podporou rozhraní Thunderbolt 3 a také rozhraní 2×2 (2T2R) 802.11ac Wi-Fi s Multi-User MIMO (MU-MIMO) a Bluetooth 4.1. K bezdrátovému rozhraní dostaneme příslušné externí antény vyvedené přes obvyklé šroubovací konektory.

Alpha nově disponuje 4pinovými headery Aura RGB Strip pro RGB LED pásky, jimiž si můžeme osvětlit interiér skříně s využitím šesti režimů: statické podsvícení, stroboskop, pomalé pulzování, barevné proměny a pak může osvětlení reagovat na zvuky (hudbu) nebo teplotu procesoru. Právě toto plus rozhraní Wi-Fi a U.2 jsou ony výhody, jimiž Hero Alpha vyniká před klasickou Hero.

Asus ROG Maximus VIII Hero Alpha do našich obchodů ještě nedorazila a zpráva nezmiňuje její cenu, ovšem lze předpokládat, že bude stát podstatně více než Hero. Tu dnes seženeme za 6 - 7 tisíc korun s daní.

Specifikace desky:
 • LGA 1151 pro 6.generaci
 • Intel Core i7 / i5 / i3 / Pentium / Celeron
 • 4 x DIMM, až 64GB, DDR4 3800MHz (OC), Intel Extreme Memory Profile (XMP)
 • 2 x PCIe 3.0 x16 sloty (x16, x8/x8 režimy), 1 x PCe 3.0 slot (x4 z čipové sady), 3 x PCIe 3.0 x1 sloty
 • 2-way NVIDIA SLI, 3-way AMD CrossFireX
 • DisplayPort 1.2 až 4096 x 2304 při 60Hz, HDMI až 4096 x 2160 při 24Hz, Intel InTru 3D / Quick Sync Video / Clear Video HD Technology / Insider
 • 6 x SATA 6.0Gbit/s, 2 x U.2, 1 x M.2 Socket 3 s M Key (typ 2242/2260/2280/22110)
 • Intel I219-V Gigabit LAN s ASUS LANGuard a GameFirst IV Beta, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, 2,4/5 GHz, MU-MIMO
 • 2 x USB 3.1 (typ A a typ C), 6x USB 3.0 (4 na headerech), 6x USB 2.0 (4 na headerech), 1x Thunderbolt 3 (na USB C)
 • ROG SupremeFX 2015 8kanálové HD audio, SupremeFX, ESS ES9023P DAC, 2VRMS sluchátkový zesilovač (32-600 ohmů)
 • ATX (305 x 244 mm)

Zdroj: TZ Asus
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů