www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus ROG: nejrychlejší router a nové herní železo

Asus ROG: nejrychlejší router a nové herní železo
, , aktualita
Asus si pro berlínský veletrh IFA 2015 připravil řadu nových hardwarových produktů pro hráče, které nabízí pod označením RoG - Republic of Gamers. Podívat se můžeme na nové herní mini PC, Wi-Fi router a další novinky.reklama
Pokud chcete, pak na YouTube najdete celé video z prezentace firmy Asus, ale vyhradit si na ně musíte téměř hodinu a půl. Uvidíte v něm nejen herní produkty, ale také chytré hodinky, chytré telefony, tablety nebo také unikátní herní notebook s rozlišením 4K a vodním chlazením, což je model ROG GX700. Ten využívá jistý Hydro Overclocking System, čili má možnost přetaktování danou právě výkonem vodního chlazení. Notebook je vybaven procesorem Skylake řady K, který má tedy odemčený násobič, a je tak snadné jej přetaktovat. Jeho displej s vysokým rozlišením také podporuje G-Sync, takže je jasné, že Asus zvolil grafické řešení od NVIDIE.

Mezi nové produkty RoG patří tedy notebooky, grafické karty, monitory a headsety. Podívat se můžeme třeba na nový zahnutý 34" monitor s displejem IPS o rozlišení 3440 x 1440, který dostal označení ROG Swift PG348Q. Ten také podporuje G-Sync, takže je určen pro majitele grafických karet s čipy GeForce. Asus jej ukazoval napojený na ROG G20 Special Edition, malé herní PC ve skříni s obsahem 9,5 litru.

Dále se ukázala ROG Maximus VIII Extreme/Assembly Z170, základní deska pro herní sestavy a procesory Skylake, pak tu máme grafickou kartu ROG Matrix GTX 980Ti Platinum a herní headset ROG 7.1 s prostorovým zvukem. Pak se Asus pochlubil také "světově nejrychlejším Wi-Fi routerem", jak nazývá model RT-AC5300 pracující ve třech pásmech. Ten má být schopen v 2,4GHz pásmu přenášet data rychlostí 1000 Mb/s a v každém 5GHz pásmu pak 2167 Mb/s, což dohromady dává 5334 Mb/s, tedy teoreticky. V praxi bude samozřejmě situace zcela jiná. Router k tomu využívá osm externích antén, jež mají pokrýt prostor 500 metrů čtverečných a k lepšímu šíření signálu využívá AiRadar.

Tím už se dostáváme pryč z teritoria RoG, a to k novým počítačům All in One, což jsou modely Zen AiO S Z240IC s 23,8" displejem a  Zen AiO S Z220IC s 21,5". Ty budou založeny také na procesorech Skylake a grafice NVIDIA GeForce GTX 960M se 4 GB GDDR5, takže i na těchto PC si leccos zahrajeme. Potěší také rozhraní USB 3.1 s konektorem typu C a také možnost montovat rychlá SSD pro M.2 (až 32 Gb/s). K dispozici také bude kamera Intel RealSense a na výběr bude i displej s rozlišením Ultra HD, panelem IPS se 100% pokrytím barevného prostoru sRGB a desetibodovou dotykovou vrstvou.

Nový Asus VivoStick byl ukázán již na Computexu, jenže to se jmenoval ještě PenStick. Jde o malý počítač konkurující Intelu Compute Stick a podobným, takže má rozměry pouze 138 x 34 x 15 mm a hmotnost 68 g. Jako obvykle jej můžeme připojit přímo do HDMI portu a využijeme jeho rozhraní Wi-Fi 802.11n a potěší také dva porty USB a Bluetooth 4.0. Počítač využívá procesor Intel Atom generace Cherry Trail a také 2 GB RAM, za což si Asus řekne 129 USD. Na Atomu (model Z3590 na 2,5 GHz) je mimochodem založen i nový telefon ZenPhone Zoom.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek