www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ASUS ROG Poseidon GTX 780: chlazená vodou i vzduchem

ASUS ROG Poseidon GTX 780: chlazená vodou i vzduchem
, , aktualita
Asus si připravil novou grafickou kartu ROG Poseidon GTX 780, jež krom svého vysokého výkonu nabídne také hybridní chlazení využívající jednak normální vzduchový chladič, ale také vodní blok. Asus ho nazývá DirectCU H2O.reklama
Označení Poseidon tak k této kartě sedí. Jedná se o model patřící do herní série Republic of Gamers (ROG), jenž je vybaven čipem NVIDIA GeForce GTX 780 a zmíněným chlazením DirectCU H2O. To využívá prachotěsné ventilátory slibující dlouhou životnost a také jistý tepelný štít vylepšující chlazení MOSFETů. Nezapomnělo se ani na napájení DIGI+ s napěťovými regulátory (VRM) a kondenzátory Black Metallic slibující větší stabilitu a menší rušení. Uživatel dostane také nástroj GPU Tweak, s jehož pomocí se může pokusit o přetaktování, ale také si zajistit živé streamování videa (nástroj GPU Tweak Streaming).

Karta má tedy na první pohled prostý vzduchový chladič využívající dva ventilátory, hliníkové žebroví a tři heatpipe, ale všimneme si také dvou fitinek pro přívod a odvod chladicího média. Právě díky tomuto má karta dosahovat až o 24 °C nižších teplot v porovnání s referenčním chladičem. To bude pochopitelně záviset především na ostatních částech okruhu vodního chlazení a především tedy radiátoru.

Technické parametry karty Poseidon-GTX780-P-3GD5:
  • NVIDIA GeForce GTX 780
  • PCI Express 3.0
  • Paměť 3072 MB GDDR5
  • Takt jádra 1006 MHz
  • 2304 CUDA jader (stream procesorů)
  • Takt paměti 6008 MHz (1502 MHz GDDR5)
  • 384bitové paměťové rozhraní
  • Výstup DVI/DVI-D
  • Výstup HDMI
  • Výstup DisplayPort


Doporučená cena karty, která se v Česku a na Slovensku začne prodávat v průběhu příštího týdne, je 15490 Kč, respektive 574 euro s DPH.

Zdroj: TZ Asus
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek