www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus ROG Poseidon Platinum: GTX 980 s hybridním chlazením

Asus ROG Poseidon Platinum: GTX 980 s hybridním chlazením
, , aktualita
Asus vysílá na trh svou nejnovější kartu ROG Poseidon Platinum, která je vybavena čipem GeForce GTX 980 a hybridním chlazením DirectCU H2O. To kombinuje vzduchové a vodní chlazení, díky čemuž můžeme očekávat lepší možnosti pro přetaktování.reklama
Asus ROG Poseidon Platinum GTX 980 přichází na trh v limitované edici a se zmíněným hybridním chlazením DirectCU H2O. Grafické jádro GeForce GTX 980 přichází již přetaktováno na 1279 MHz, což je nejvyšší turbo frekvence, která je u referenčních karet nastavena na 1216 MHz. Základní takt byl nastaven na 1178 MHz, přičemž výchozí je 1126 MHz.

Karta slibuje s využitím vodního chlazení až o 27 °C nižší provozní teploty a až o 10 % vyšší výkon v porovnání s referenčními kartami, což je zajímavá hodnota vzhledem k tomu, že karta ani zdaleka není přetaktovaná o 10 %. Nicméně výkon si budeme moci díky nástroji GPU Tweak dále poladit, přičemž stejný nástroj nám může posloužit i pro streamování obrazu přes Internet.

Kartu můžeme připojit do systému vodního chlazení pomocí 1/4" fitinek, přičemž s chlazením pomohou také heatpipe, hliníková žebra a také dva prachotěsné ventilátory. Pro napájení poslouží 10fázový systém Super Alloy Power a digitální napěťové regulátory Digi+ VRM

Poseidon-GTX980-P-4GD5
  • NVIDIA GeForce GTX 980
  • PCI Express 3.0
  • 4GB paměť GDDR5
  • zvýšený takt 1 279 MHz
  • 2 048 jader CUDA
  • takt paměti 7 010 MHz
  • 256bitové paměťové rozhraní
  • 1× výstup Dual-link DVI-I
  • 1× výstup HDMI 2.0
  • 3× výstup DisplayPort 1.2

Karta se začne v Česku a na Slovensku prodávat ve druhé polovině tohoto měsíce, a to v omezeném množství s cenou 17.999 Kč, resp. 649 euro s DPH.

Zdroj: TZ Asus
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik