www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus ROG Sica a Whetstone: univerzální myš a podložka

Asus ROG Sica a Whetstone: univerzální myš a podložka
, , aktualita
Společnost Asus vysílá na trh dva nové produkty z řady ROG, které k sobě dobře pasují. Jde o herní myš Sica, která je vhodná pro praváky i leváky a k ní přijde vhod také podložka ROG Whetstone.reklama
Doufejme, že podložka Whetstone (brousek) nedostojí svému názvu, protože to bychom mohli dát teflonům myši brzy sbohem. Vyrobena je ale ze silikonu pokrytého látkou, takže její povrch hrubý nebude a naopak má zajistit plynulý a hladký povrch myši. Podložka je měkká, takže ji budeme moci snadno srolovat a sbalit. Tloušťka podložky je 2 mm a Asus udává, že spojení látky a silikonu je velmi pevné a podložka se také nemá třepit či vrásnit. Je možné ji také díky voděodolné povrchové vrstvě snadno mýt.

Myš Asus ROG Sica vypadá jednoduše a její tělo je souměrné, díky čemuž padne do ruky stejně dobře levákům jako pravákům. Výrobce ji doporučuje především pro hry typu MOBA (multiplayer online battle arena), v nichž nám bude stačit pouze dvojice hlavních tlačítek a rolovací kolečko. Všechny tři využívají spínače Omron a také tu je jistý systém "přepínání odporu stisku tlačítek".

Uvnitř myši je senzor s rozlišením 5000 dpi, který zvládne sledovat pohyb rychlostí až 150 palců za sekundu (381 cm/s) se zrychlením 30 g. Pro nastavení tlačítek a jiných parametrů poslouží software Armoury a nakonec můžeme zmínit podsvícené logo myši nebo pozlacený konektor USB 2.0.

Co se týče ceny, pak zde můžeme citovat tiskovou zprávu, která udává, že cena ROG Sica a ROG Whetstone "je shodně 1399 Kč, resp. 49,99 euro s DPH".

V obou případech mi taková částka přijde velmi velká a zvláště v případě podložky. Ale i za myš se třemi tlačítky a celkově nijak úžasnou výbavou je 1400 Kč poněkud dost a první obchody, které tyto produkty mají v nabídce, tyto částky potvrzují.

ROG Sica
Připojení
Kabelové USB 2.0
Rozlišení senzoru
Optický senzor s rozlišením 5 000 DPI
Citlivost
130 palců za sekundu
Zrychlení
1 000 Hz
Spínač
Omron D2FC-F-7N s paticí pro snadnou výměnu spínačů

Seznam kompatibility s paticemi spínačů ROG:

Spínače řady Omron D2F: D2F, D2F-F, D2F-01, D2F-01F

Spínače řady Omron D2FC: D2FC-3M, D2FC-F-7N, D2FC-F-7N (10M), D2FC-F-7N (20M)

Kabel
Pozlacený gumový USB kabel (o délce 2 m)
Kompatibilita s operačními systémy
Windows 8.1
Windows 8
Windows 7
Rozměry
115 × 62 × 39 mm (D × Š × V)
Hmotnost
117 g (bez kabelu)
Obsah balení
1× ROG Sica
2× samolepka s logem ROG
Uživatelská příručka
ROG Whetstone
Přednosti
Texturovaný látkový povrch s mayskými vzory usnadňující přesné ovládání

Srolovatelné přenosné provedení

Odolná a omyvatelná silikonová základna bez zápachu

Rozměry
320 × 270 × 2 mm (D × Š × V)
Hmotnost
208 g


Zdroj: TZ Asus
Asus Sica
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

ASUS ROG Whetstone (90MP00C1-B0UA0)
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů