www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus ROG Spatha: vybavená myš pro MMO

Asus ROG Spatha: vybavená myš pro MMO
, , aktualita
Společnost Asus uvedla na náš i slovenský trh novou herní myš Spatha z řady ROG (Republic of Gamers), která je zaměřena na hry typu MMO. Slibuje kvalitní konstrukci, celkovou výbavu a také kabelové i bezdrátové rozhraní.reklama
Asus ROG Spatha je ve zprávě označena za ultimátní herní myš a z jejího popisu můžeme snadno vyčíst, proč ji výrobce tak častuje. Vyrobena je z hořčíkové slitiny slibující vysokou pevnost a odolnost, má k dispozici kabelové i bezdrátové rozhraní, senzor s rozlišením 8200 dpi, 12 programovatelných tlačítek, z nichž některá lze vyměnit a v duchu moderní doby také RGB LED. ROG Spatha už také stihla získat ocenění 2016 Red Dot Design Award a už je také k dispozici na trhu, ovšem cena nás nepotěší. Se svými 4499 Kč / 169 eury bude patřit mezi ty nejdražší herní myši.

Na pozici myši vhodné pro MMO ji pasují především boční tlačítka pro palec, kterých je celkem šest a až z osobního seznámení půjde zjistit, zda nám bude jejich umístění a celkové provedení vyhovovat. Tato tlačítka využívají spínače Alps a jejich rozmístění má připomínat logo ROG. Hlavní tlačítka využívají spínače Omron se životností 20 milionů stisků, přičemž ty jsou vyměnitelné za jiné kompatibilní typy.

Asus neupřesnil, který laserový senzor s rozlišením 8200 dpi byl použit, ale nejspíše to bude starý známý Avago ADNS-9800. S kabelovým rozhraním pak ROG Spatha dosahuje dotazovací frekvence až 2000 Hz, přičemž v bezdrátovém je to standardních 1000 Hz. Při použití bez kabelu si myš bere energii z vlastního akumulátoru, který lze dobíjet z přibalené kolébky. K myši tak dostaneme i dvoumetrový kabel s pletenou bužírkou a kratší metrový kabel. Dnes již obvyklé LED podsvícení s plnou škálou barev nabídne efekty Statický, Pulzování, Změna barev, Kliknutí, Náhodný a Baterie, jejichž nastavení si myš umí uložit do profilů ve vlastní paměti. K tomu poslouží aplikace ROG Armoury.


ASUS ROG Spatha
Možnosti připojení
Bezdrátové RF připojení v pásmu 2,4 GHz

Kabelové připojení přes port USB 2.0

Rozlišení snímání
Laserový snímač s 8 200 DPI
Rychlost snímání
150 palců za sekundu
Zrychlení
30 g
Odezva
Rychlost odesílání signálu 2 000 Hz (v kabelovém režimu)

Rychlost odesílání signálu 1 000 Hz (v bezdrátovém režimu)

Spínače
OMRON D2FC-F-7N(20M) s životností 20 milionů kliknutí

Další spínače OMRON D2F-01F jsou součástí balení

* Kompatibilní spínače:

Spínače OMRON řady D2F: D2F, D2F-F, D2F-01, D2F-01F

Spínače OMRON řady D2FC: D2FC-3M, D2FC-F-7N, D2FC-F-7N(10M), D2FC-F-7N(20M)

Kabely
2m opletený USB kabel

1m gumový USB kabel

Kompatibilní OS
Windows 10

Windows 8.1

Windows 8

Windows 7

Obsah balení
1× bezdrátový přijímač / nabíjecí základna

1× 2m opletený USB kabel

1× 1m běžný gumový USB kabel

2× spínače Omron japonské výroby

1× pouzdro na přenášení ROG z tvrdého materiálu

2× samolepky s logem ROG

1× šroubovák

Uživatelská dokumentace

Rozměry
137 × 89 × 45 mm
Hmotnost
175 g (bez kabelu)


Zdroj: TZ Asus
Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek