www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus ROG Striker GTX 760 Platinum: slušně přetaktovaná karta

Asus ROG Striker GTX 760 Platinum: slušně přetaktovaná karta
, , aktualita
Asus si pro nás připravil grafickou kartu ROG Striker GTX 760 Platinum, která nabídne o poznání lepší vlastnosti než referenční model karty NVIDIA GeForce GTX 760. V tomto případě jde především o výkon.reklama
Grafická karta ROG Striker GTX 760 Platinum tak v porovnání s referenčními modely slibuje o 10 procent vyšší výkon. Využívá tak přetaktované GPU NVIDIA GeForce GTX 760 a 4 GB paměti GDDR5 na vlastním PCB s výkonným chladičem. A že jde o produkt z rodiny Republic of Gamers, nepřekvapí ani červená barva a LED indikátory zatížení GPU.

Asus uvádí, že grafické procesory pro tyto karty byly pečlivě vybrány, aby snesly zvýšené takty. Pracují tak na 1085 až 1150 MHz, což je oproti základním taktům o 105 až 117 MHz více v závislosti na práci Turba. K efektnímu chlazení pak přispěje také DirectCU II, čili 10mm měděná heatpipe, která je zploštělá, a je tak v přímém kontaktu s GPU. O aktivní chlazení se pak postarají dva ventilátory včetně jednoho CoolTech, který kombinuje radiální a axiální lopatky do jednoho celku.

Nezapomnělo se ani na napájení DIGI+ VRM a komponenty Super Alloy Power, čili kondenzátory Black Metallic, cívky Super Alloy Power a kvalitní MOSFETy. Ty slibují stabilní napájení a dlouhou životnost. Pro další pokusy o přetaktování a ladění tu je GPU Tweak s nástrojem Tweak Streaming pro streamování živého obrazu přes síť.

Karta se začne u nás a na Slovensku prodávat v květnu za 7 590 Kč / 281 euro s daní.


STRIKER-GTX760-P-4GD5 (Platinum)
 • NVIDIA GeForce GTX 760
 • PCI Express 3.0
 • OpenGL 4.3
 • Paměť GDDR5 s kapacitou 4 096 MB (4 GB)
 • Rychlost jádra 1 085 MHz (max. 1 150 MHz)
 • Frekvence paměti 6 008 MHz
 • 1 152 jader CUDA
 • 256bitové paměťové rozhraní
 • výstupy DVI-I dual-link, DVI-D dual-link, HDMI, DisplayPort 1.2
 • Napájecí kabel a kabel SLI bridge součástí balení
 • GPU Tweak a ovladače

Zdroj. TZ Asus
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek