www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus ROG Swift PG279Q a PG27AQ jsou na trhu

Asus ROG Swift PG279Q a PG27AQ jsou na trhu
, , aktualita
Herní monitová smetánka v podobě modelů Asus ROG Swift PG279Q a PG27AQ se v těchto dnech dostává na trh. Jedná se o velice dobře vybavené monitory s panely IPS, vysokou obnovovací frekvencí a podporou NVIDIA G-Sync.reklama
Asus ROG (Republic of Gamers) je produktová rodina orientovaná na hráče a nyní se do ní čerstvě zařadily modely ROG Swift PG279Q a PG27AQ, oba 27" kousky s panelem IPS, odezvou 4 ms a podporou technologie NVIDIA G-Sync pro synchronizaci s kartami GeForce. Tyto monitory se ale zásadně liší tím, že PG279Q má panel s rozlišením WQHD, čili 2560 x 1440, zatímco PG27AQ má panel Ultra HD (3840 x 2160). Můžeme si tedy vybrat ten pravý model především s ohledem na výkon naší grafické karty, přičemž pro 4K se nehodí v podstatě nic jiného než dnešní hi-end, i když samozřejmě záleží na náročnosti hry.

ASUS ROG Swift PG279Q tak má rozlišení 109 ppi (bodů na palec) a podporuje obnovovací frekvenci dokonce až 165 Hz, ale nastavit si pochopitelně můžeme i nižší - 60, 120 nebo 144 Hz, a to snadno a rychle pomocí tlačítka TurboKey. Co se týče barev, pak jeho panel IPS dokáže pokrýt celý prostor sRGB. Dle výrobce budeme potřebovat pro využití jeho vysoké obnovovací frekvence alespoň GeForce GTX 960, ale to opět velice záleží na náročnosti hry.

Vysoké rozlišení Ultra HD zajistí modelu PG27AQ celých 160 bodů na palec. Jeho panel je 10bitový a také dokáže pokrýt celý barevný prostor sRGB. Oba nové modely obsahují také jistý "GamePlus hotkey", což je funkce, která hráči nabídne různé záměřovací kříže, časovače nebo čítač snímků za sekundu. Je tu také řada různých přednastavených režimů jako Scenery, Racing, Cinema, RTS/RPG, FPS a sRGB. Samozřejmě také nechybí funkce Ultra-Low Blue Light a Flicker-Free pro ochranu našich očí.

Oba monitory jsou vybaveny rozhraními DisplayPort 1.2 a HDMI, nechybí ani huby s USB 3.0 a pro základní ozvučení dva 2W reproduktory. Spíše ale využijeme sluchátkový 3,5mm konektor. Takovému monitoru rovněž nesmí chybět flexibilní stojan, zde s možností natočení, naklopení, nastavením výšky a také funkcí pivot. Alternativou je pak VESA.

ASUS ROG Swift PG279Q bude celosvětově k dispozici od tohoto měsíce (cca 22.500 Kč) a ROG Swift PG27AQ od listopadu, přičemž ten by nemusel být o moc dražší.

Zdroj: Hexus.net

Asus PG279Q
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek