www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus RT-AC3200: třípásmový Gb router s Wi-Fi ac

Asus RT-AC3200: třípásmový Gb router s Wi-Fi ac
, , aktualita
Asus představil nový router s označením RT-AC3200, který slibuje vysoký výkon díky trojpásmovému rozhraní Wi-Fi verze 802.11ac. Vedle toho tu máme také gigabitový Ethernet a jiné firemní technologie.reklama
Asus RT-AC3200 tak nabídne celkovou maximální datovou propustnost 3200 Mb/s, do čehož počítáme ne Ethernet, ale tři pásma Wi-Fi. Využívá totiž jednak 2,4GHz pásmu s propustností až 600 Mb/s, pokud tedy využijeme nějaké zařízení podporující Broadcom TurboQAM (Asus PCE-AC68), jinak to je 450 Mb/s. Ostatní dvě pásma jsou 5GHz a každé dokáže přenášet data rychlostí 1300 Mb/s. Router k tomu využívá konfiguraci antén 3 x 3.

Dále tu máme obvyklou technologii AiRadar, která dokáže zlepšit pokrytí prostoru signálem Wi-Fi a také tu je Tri-Band Smart Connect. Ta má na základě síly signálu a intenzity využití jednotlivých pásem vybírat to pravé pásmo pro dané zařízení, aby dokázala router co nejlépe využít.

Na zadní straně routeru najdeme jednak rozhraní USB 2.0 pro připojení třeba disku nebo tiskárny, pak tu je tlačítko WPS pro rychlé navázání bezdrátového připojení, další červené tlačítko (vypnutí Wi-Fi?), standardní konfigurace ethernetového switche se čtyřmi LAN a jedním WAN (všechny gigabitové) a pak nezbytný vypínač a napájecí konektor.

Samozřejmostí je zde řízení provozu QoS a ve firmwaru ASUSWRT najdeme také novou funkci Traffic Analyzer, která tak může monitorovat provoz a ukládat třeba to, které stránky byly z připojených zařízení navštíveny a kolik dat bylo přeneseno. Mezi bezpečnostní funkce patří firemní AiProtection a také software od Trend Micro. Ty obsahují třeba funkci pro blokování škodlivých stránek (Malicious Site Blocking) nebo ochranu před útoky na málo chráněná zařízení (Vulnerability Protection), jako jsou třeba IP kamery, televizory nebo IoT zařízení. A pak tu je i funkce pro rozpoznání a blokování infikovaných zařízení (Infected Device Detection and Blocking), která má zabránit tomu, aby již napadená zařízení odesílala data útočníkům.

Cena routeru, který se už začal prodávat na českém i slovenském trhu, je 7.499 Kč (277,90 eur) s DPH.


ASUS RT-AC3200
Wi-Fi Souběžný provoz ve třech pásmech: 2,4 GHz a 2× 5 GHz

802.11ac: 5 GHz – až 2600 Mb/s (2× 1300 Mb/s)

802.11n: 5 GHz – až 450 Mb/s; 2,4 GHz – až 600 Mb/s (Broadcom TurboQAM)

Porty1× 10/100/1000 Mb/s WAN

4× 10/100/1000 Mb/s Ethernet LAN (1 konfigurovatelný uživatelem jako druhý port WAN)

1× USB 3.0

1× USB 2.0

Antény6× externí odnímatelná anténa
SprávaRozhraní ASUSWRT pro webovou správu
Hmotnost1020 g


Zdroj: TZ Asus
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek