www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus RT-AC52U: elegantní router s USB adaptérem

Asus RT-AC52U: elegantní router s USB adaptérem
, , aktualita
Asus si připravil výkonný a elegantní router RT-AC52U pracující s technologií 802.11ac, v jehož balení přichází na trh také nový USB adaptér USB-AC50 podporující ten samý standard. Můžeme jím tak doplnit výbavu třeba desktopového počítače.reklama
Výrobci v poslední době představují Wi-Fi routery a příslušná zařízení, které už jsou kompatibilní s nejnovějším standardem Wi-Fi 802.11ac, který dokáže poskytnout výrazně vyšší propustnost než rozšířený 802.11n. Již také bylo na čase. Od Asusu je to nový domácí router RT-AC52U a adaptér USB-AC50, které mají také označení AC750 a AC450. Jde o propustnost 733 Mbps a 433 Mbps.

Nový router je vybaven víceúčelovým USB portem, díky němuž můžeme nasdílet disk, tiskárnu nebo modul pro záložní připojení pomocí 3G/4G (HSPA+). RT-AC52U také podporuje Asus AiCloud pro snadnou synchronizaci dat, jejich sdílení a streamování multimédií. Modul USB-AC50 je součástí jeho výbavy a představuje možnost okamžitého přechodu na technologii 802.11ac, i když jeho propustnost 433 Mbps v pásmu 5 GHz není zrovna oslnivá.

Nicméně RT-AC52U dosahuje v 5GHz pásmu také 433 Mbps a dalších 300 Mbps poskytne komunikace ve 2,4GHz pásmu. To lze využít třeba pro surfování po webu a další úkoly nenáročné na odezvu, zatímco 5GHz pásmo si pak vyhradíme třeba právě na streamování multimédií či hraní po síti. Asus také slibuje, že jeho nový router má velmi silný bezdrátový signál, který má ve srovnání s "konkurenčními modely" až o polovinu delší dosah, což nám ale moc neřekne. Dále už jen hovoří o podpoře QoS, aplikacích AiCloud pro Android a iOS (synchronizace dat), VPN serveru, rodičovské kontrole a dalších víceméně obvyklých věcech.

Ve zprávě však není uvedeno nic o portech LAN a WAN, přičemž ví proč. Jde totiž ve všech pěti případech o porty s propustností 100 Mbps, což by tedy u routeru s cenou přes 3000 Kč mohlo být lepší. Na druhou stranu tu ale máme onen USB adaptér.

Dostupnost je uvedena až pro polovinu února a některé české obchody již tuto novinku mají v nabídce.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře