www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus RT-AC87: 1,73 Gbps vzduchem

Asus RT-AC87: 1,73 Gbps vzduchem
, , aktualita
Společnost Asus se pochlubila svým novým výkonným routerem RT-AC87, který je určen pro využití v domácnostech, kde ve dvou pásmech nabídne celkovou propustnost 1,73 Gbps. Má tak jít o první router Wave 2 802.11ac.reklama
Asus RT-AC87 je založen na čipsetu QSR1000 4x4 Multi-User Multiple Input Multiple Output (MU-MIMO) od Quantenna, díky němuž může nabídnout vysokou datovou propustnost až 1,73 Gbps. Je tak určen pro využití tam, kde je třeba vzduchem přenášet velké objemy dat a kde je třeba obsloužit více připojených zařízení najednou. Asus a Quantenna tento nový router označují jako první řešení Wave 2, což tak můžeme brát jako druhou vlnu produktů s technologií Wi-Fi 802.11ac. Přichází však v době, kdy většinu uživatelů nezasáhla ani první "vlna", za což bezpochyby mohou také vyšší ceny routerů s 802.11ac a samozřejmě i nutnost používat kompatibilní zařízení.

Výhoda MU-MIMO v routeru Asus RT-AC87 je ta, že s pomocí více antén je možné komunikovat s více cílovými zařízeními najednou, což zvyšuje efektivitu. Navíc tu je Advanced Beamforming, jenž má zvyšovat spolehlivost připojení a docílit lepšího pokrytí.

Asus také mluví o snadné instalaci pomocí rozhraní ASUSWRT, přičemž AiCloud 2.0 poslouží k vytvoření osobního cloudového serveru, ovšem k tomu samozřejmě budeme potřebovat také nějaké úložné zařízení, které připojíme k USB portu. K synchronizaci dat z Asus WebStorage pak poslouží funkce Asus Smart Sync.

Asus RT-AC87 bude k dispozici nejdříve na trzích v Severní Americe, a to za cenu 270 USD.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek