www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus RT-AC87U: první router třídy AC2400

Asus RT-AC87U: první router třídy AC2400
, , aktualita
Pro uživatele s velkými nároky na datovou propustnost jejich domácí bezdrátové sítě si Asus připravil router RT-AC87U, který nabídne kombinovanou přenosovou rychlost až 2334 Mbps. Podívejme se, co vše nám slibuje.reklama
Asus RT-AC87U je tedy router s označením AC2400, což znamená, že je kompatibilní s Wi-Fi 802.11ac a měl by dosahovat propustnosti až 2400 Mbps. Ve skutečnosti je to tedy 2334 Mbps, ale to je celkem jedno, protože jde spíše o teoretickou maximální datovou propustnosti při zkombinování frekvenčních pásem. Router stejně jako jiné moderní modely pracuje v 5GHz a 2,4GHz pásmu, přičemž první zajistí až 1734 Mbps a druhé pak díky Broadcom TurboQAM až 600 Mbps, což nám dohromady dá ono maximum. Ovšem abychom oněch 600 Mbps dosáhli, musí být na druhé straně kompatibilní zařízení, jako je například Asus PCE-AC681.


Router využívá 4x4 odpojitelné antény, čili čtyři vysílající a čtyři přijímající a dále tu je technologie MU-MIMO (Multi User MIMO), firemní AiRadar pro zvýšení dosahu bezdrátového rozhraní a o zabezpečení se postará AiProtection od Trend Micro. Asus slibuje, že oproti "standardním 3x3 modelům" tento router nabídne až o 33 procent větší pokrytí, což bylo přepočítáno na 465 metrů čtverečních.

Asus RT-AC87U je samozřejmě vybaven také porty RJ-45, o nichž se ve zprávě ani nezmiňuje. Ve specifikacích ale už je uvedeno, že jde ve všech případech (1x WAN, 4x LAN) o gigabitové porty a vedle nich bude využitelný také jeden port USB 3.0 pro připojení tiskárny nebo nějakého úložného zařízení. Díky tomu si z routeru můžeme vytvořit takový malý NAS, k čemuž se bude hodit také výkon 1GHz dvoujádrového procesoru. Ten totiž může obsloužit datové přenosy a streamování multimédií, neboť pro samotné rozhraní Wi-Fi 802.11ac je vyhrazen rovněž dvoujádrový SoC Quantenna. Asus se chlubí, že díky tomu jsou datové přenosy dvakrát rychlejší v porovnání s "jinými routery", které jsou vybaveny jedním srovnatelně výkonným procesorem.

AiProtection s technologií od Trend Micro slibuje bezpečný provoz a jeho neustálé sledování, přičemž router dokáže uživatele upozornit na případné události a problémy. Samotné nastavení routeru probíhá klasicky přes webové rozhraní ASUSWRT.

Zdroj: TZ Asus
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář