www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus RT-N18U: 600Mbps na Wi-Fi 802.11n

Asus RT-N18U: 600Mbps na Wi-Fi 802.11n
, , aktualita
Společnost Asus vysílá na trh nový router s označením RT-N18U, který pracuje ve 2,4GHz pásmu s rozhraním Wi-Fi 802.11n, na němž má dosáhnout přenosové rychlosti až 600 Mbps. Jedná se tak o třetinové navýšení propustnosti.reklama
Asus RT-N18U tedy není router s moderním rozhraním Wi-Fi 802.11ac. Namísto toho je vybaven dnes běžným Wi-Fi 802.11n, z nějž se na pásmu 2,4 GHz snaží vymačkat maximum, a to až 600 Mbps. Využije k tomu jistou technologii TurboQAM a také slibuje maximální pokrytí a zajistit to má Asus AiRadar, u nějž výrobce uvádí o polovinu lepší pokrytí než u "standardních" 802.11n routerů.

Hardware tohoto routeru je založen na 800MHz procesoru ARM Cortex-A9 a dále je vybaven 256 MB paměti DDR3 a 128 MB paměti Flash pro data. Vepředu máme jeden port USB 3.0, vzadu pak další, ale USB 2.0 a pak také čtyři porty gigabitového Ethernetu plus jeden WAN. O vysokou datovou propustnost se postará také hardwarový NAT

Asus RT-N18U také dokáže pracovat jako čtyři zařízení v jednom, a to jako klasický bezdrátový router, pak jako AP, třetím režimem je range extender pro rozšíření domácí Wi-Fi sítě a nakonec tu máme media bridge pro připojení koncových zařízení, která sama o sobě nejsou vybavena bezdrátovým rozhraním. Do USB portu samotného routeru pak můžeme připojit 3G nebo 4G modem, popřípadě připojit USB disk.

Pro nastavení routeru lze použít Quick Internet Setup, což má trvat jen cca půl minuty a pak tu máme samozřejmě i klasické webové rozhraní ASUWRT, kde si můžeme nastavit třeba pravidla QoS nebo AiCloud pro zprovoznění osobního cloudového serveru, k čemuž tedy je zapotřebí i nějaký zdroj dat.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek